Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 7. 2017
UFC Galavečer

Whittaker dokázal přes zranění porazit postrach středních vah!

Robert Whittaker
Zdroj: Profimedia

Galavečer nezačal úplně dobrou zprávou. Mnozí si mohli povšimnout už v úvodním okénku, že byl opomíjen hlavní zápas, tedy mezi Amandou Nunes a Valentinou Shevchenko. Kvůli nemoci se rozhodla Amanda do zápasu nenastoupit i přes povolení od doktorů. O to větší prostor tak dostal Robert Whittaker a Yoel Romero a že se bylo na co dívat!

Na dámy jsme musely zapomenout, jelikož Robert i Yoel hodlali dát do boje o prozatimní titul vše. Ve hře byla i národní hrdost, jelikož Robert se mohl stát prvním australským šampionem a Yoel zase kubánským. V první řadě zaujal místo šampion Michael Bisping a show tedy mohla začít.

 

Hned od začátku se Yoel zkoušel trefovat na Robertovo koleno levé nohy a jeden z prvních výpadů udělal velkou škodu. Zjevný problém s kolenem přiznal v první přestávce svému rohu i sám Whittaker, ale i přes tento zádrhel dál statečně bojoval. Nicméně první a následně i druhé kolo si vedl lépe Romero, především díky svému agresivnímu wrestlingu.

 

Zlom přišel ve třetím kole a náhle, jakoby Yoelovi došla šťáva. Whittaker si toho spolu s ostatními všiml a začal vyvíjet větší tlak prostřednictvím kopů na oblast žeber a boxu. Romero se snažil pohybovat, aby nebyl stojícím terčem, ovšem pár tvrdých úderů za toto kolo nakoupil. Tvrdou podívanou si pro něj připravil i Bisping, jelikož když se Yoel vracel po třetím kole do rohu, tak před ním šampion střední váhy roztrhal jeho vlajku a následně ji po něm hodil. Na tiskové konferenci Romero přiznal, že toto pro něj bylo už přes čáru.

 

Čtvrté kolo probíhalo podobně a Robert stále byl tím agresivnějším z obou zápasníků. Páté kolo mělo tedy logicky rozhodnout vyrovnanou bitvu, přesněji řečeno výdrž a vůle zápasníků. Vysoké tempo oba unavilo a zvláště Yoel vypadal, že je už duchem nepřítomný, ale stále se hýbal. U konce však jeden z úderů už neustál, Robert se šance chopil a bývalého olympionika na zemi již udržel.

 

 

Žádné překvapení se ze strany rozhodčích nestalo a Austrálie má konečně svého prvního UFC šampiona. Robert si udržel profesionální postoj a zachoval se jako profesionální sportovec. Z míry ho nevyvedl ani Bisping, který si přišel přeci jenom trochu rýpnout do svého příštího vyzyvatele.

 

Z hlavního galavečeru stojí za zmínku navíc i skvělý výkon Anthonyho Pettise, který se vrátil do lehké váhy se skvělým výkonem. S hořkou pachutí v ústech naopak opouštěl oktagon Fabricio Werdum, jehož sudí zjevně obrali o vítězství. Statistiky hovořily pro Brazilce, ale vítězem se stal Alistair Overrem, opět se tak ukázalo, že není dobré nechávat výsledek zápasu na rozhodčích.

Lukáš Zduba TN.cz