Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 7. 2017
UFC Galavečer

Whittaker dokázal přes zranění porazit postrach středních vah!

Robert Whittaker
Zdroj: Profimedia

Galavečer nezačal úplně dobrou zprávou. Mnozí si mohli povšimnout už v úvodním okénku, že byl opomíjen hlavní zápas, tedy mezi Amandou Nunes a Valentinou Shevchenko. Kvůli nemoci se rozhodla Amanda do zápasu nenastoupit i přes povolení od doktorů. O to větší prostor tak dostal Robert Whittaker a Yoel Romero a že se bylo na co dívat!

Na dámy jsme musely zapomenout, jelikož Robert i Yoel hodlali dát do boje o prozatimní titul vše. Ve hře byla i národní hrdost, jelikož Robert se mohl stát prvním australským šampionem a Yoel zase kubánským. V první řadě zaujal místo šampion Michael Bisping a show tedy mohla začít.

 

Hned od začátku se Yoel zkoušel trefovat na Robertovo koleno levé nohy a jeden z prvních výpadů udělal velkou škodu. Zjevný problém s kolenem přiznal v první přestávce svému rohu i sám Whittaker, ale i přes tento zádrhel dál statečně bojoval. Nicméně první a následně i druhé kolo si vedl lépe Romero, především díky svému agresivnímu wrestlingu.

 

Zlom přišel ve třetím kole a náhle, jakoby Yoelovi došla šťáva. Whittaker si toho spolu s ostatními všiml a začal vyvíjet větší tlak prostřednictvím kopů na oblast žeber a boxu. Romero se snažil pohybovat, aby nebyl stojícím terčem, ovšem pár tvrdých úderů za toto kolo nakoupil. Tvrdou podívanou si pro něj připravil i Bisping, jelikož když se Yoel vracel po třetím kole do rohu, tak před ním šampion střední váhy roztrhal jeho vlajku a následně ji po něm hodil. Na tiskové konferenci Romero přiznal, že toto pro něj bylo už přes čáru.

 

Čtvrté kolo probíhalo podobně a Robert stále byl tím agresivnějším z obou zápasníků. Páté kolo mělo tedy logicky rozhodnout vyrovnanou bitvu, přesněji řečeno výdrž a vůle zápasníků. Vysoké tempo oba unavilo a zvláště Yoel vypadal, že je už duchem nepřítomný, ale stále se hýbal. U konce však jeden z úderů už neustál, Robert se šance chopil a bývalého olympionika na zemi již udržel.

 

 

Žádné překvapení se ze strany rozhodčích nestalo a Austrálie má konečně svého prvního UFC šampiona. Robert si udržel profesionální postoj a zachoval se jako profesionální sportovec. Z míry ho nevyvedl ani Bisping, který si přišel přeci jenom trochu rýpnout do svého příštího vyzyvatele.

 

Z hlavního galavečeru stojí za zmínku navíc i skvělý výkon Anthonyho Pettise, který se vrátil do lehké váhy se skvělým výkonem. S hořkou pachutí v ústech naopak opouštěl oktagon Fabricio Werdum, jehož sudí zjevně obrali o vítězství. Statistiky hovořily pro Brazilce, ale vítězem se stal Alistair Overrem, opět se tak ukázalo, že není dobré nechávat výsledek zápasu na rozhodčích.

Lukáš Zduba TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.