Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 7. 2017
UFC Znovu vítej

Weidman je zpět! Dominantě porazil Gasteluma a chce zas titul

Chris Weidman
Zdroj: Profimedia
Chris Weidman

Na Long Islandu už se vše uklidnilo. Je to pouze pár hodin po prvním UFC galavečeru, jaký se v této části New Yorku uskutečnil, ale fanoušci mohli odcházet rozpačitě. Jejich hlavní hvězda vyhrála svůj veledůležitý zápas, ale zbytek tamních reprezentantů tak skvěle nedopadl.

Tři prohry v řadě, domácí aréna, v jejíž blízkosti vyrůstal, ale i hala plná příbuzných a kamarádů. To všechno nutilo Chrise Weidmana dnešní důležitý zápas, proti Kelvinovi Gastelumovi, vyhrát. Pro jednoho to může být skvělé mít rodinu za svými zády, pro druhé to však představuje velký tlak a být tak očekáváním svých známých příliš svázaný. Dnes večer pro Chrise platila první možnost, aspoň podle jeho výkonu.

 

První kolo jednoznačně kontroloval a nad menším Kelvinem s kratším rozpětím rukou si držel dobrý odstup. Hned také všem ukázal svoji nejsilnější stránku, kterou je wrestling a tak doručil i pár porazů. Ke konci kola to vypadalo, že Kelvin snad ani bojovat dnes nebude a působil až příliš odtažitě, jak kdyby byl mimo celé dění. Pak ale dvacet vteřin před koncem kola vyslal levý hák a bývalá šampion poprvé v kariéře poznal, jaké je to být knokautován. Na malý moment byl mimo, ale těch zbývajících pár vteřin do konce dokázal již přežít.

 

Druhé i třetí kolo se neslo v podobném duchu. Weidman byl tím aktivnějším, především se svými pokusy na porazy. Pokud zůstal boj v postoji, tak byl však Kelvin tím nebezpečnějším a během zápasu se ještě párkrát pěkně trefil. Z taktických důvodů tedy Weidman vždy volil cestu takovou, která skončí na zemi. Ke konci třetího kola opět kontroloval Kelvina na zemi a z ničeho nic přešel velmi rychle do arm-trianglu, což zafungovalo skvěle a tento pevně sevřený chmat znamenal konec zápasu.

 

 

Je těžké hádat, zda to byl tak skvělý zápas od Chrise, že nenechal Kelvina pustit vůbec do hry nebo to byl naopak jeden z nejhorších výkonů Kelvina. U mikrofonu se však Chris znovuzrodil a poslal jasný vzkaz zbytku divize. Na titulový zápas je tento výkon ještě málo, ale zápas s Jacarém nebo odveta s některým z jeho přemožitelů, Rockholdem nebo Romerem, je velmi reálná.

 

Dvě velmi těsné porážky si odnesli zbylí dva zápasníci z Long Islandu. Dennis Bermudez se od první minuty přetahoval s Darrenem Elkinsem, ale zde bylo patrné, že Dennis se chce opravdu ukázat. Nedisciplinovaný výkon v prvních dvou kolech ho možná stal cennou výhru, jelikož se stále pokoušel o naskočená kolena a jiné speciální údery. V třetím kole již vsadil na svůj box a slavil úspěch, ale na to již bylo pozdě, protože Darren zbytek zápasu předváděl skvělý výkon především, když byl boj u pletiva.

 

Durkin
Zdroj: Twitter, twitter.com/OfficialDurkin

 

Tvář Patricka Cumminse tomu úplně neodpovídá, ale i on je jedním z vítězů. V těžce vybojované bitvě proti Gianovi Vallentemu, ukázal srdce válečníka a i přes těžké momenty stále tlačil dopředu. Výsledek mohl jít na obě strany, jelikož Gian udělal větší poškození a rozdal tvrdší údery, ale Patrick měl větší aktivitu.

 

Již za týden uzavřeme nabitý červencový program jednou z nejlepších karet minimálně letošního roku. UFC 214 nabídne hned tři titulové zápasy i návrat Robieho Lawlera. Ovšem Cormier vs. Jones 2 je to na co všichni bez rozdílů těšíme a právem. Dva bezkonkurenčně nejlepší zápasníci své divize se opět střetnou a osobní nevraživost za poslední roky jen rostla, toto bude velká podívaná.

Lukáš Zduba TN.cz