Aktualizováno 8.5. 2017 08:02
NBA Basketbalový večer

Washington srovnal stav série. Satoranský nastřílel pět bodů!

Tomáš Satoranský

Basketbalisté Washingtonu dokázali ve večerním utkání čtvrtfinále play off NBA srovnat stav série s Bostonem na 2:2. Pod výhru Wizards se podepsal i pěti body jediný český zástupce v soutěži Tomáš Satoranský. Cleveland porazil Toronto 109:102 a i díky této výhře postupuje do semifinále.

Washington prohrával 1:2 na série a o srovnání se mohl pokusit znovu před domácím publikem. To se Wizards také podařilo a to především díky třetí čtvrtině, kterou washingtonští basketbalisté vyhráli 40:20. O vítězství 121:102 se zasloužil i Tomáš Satoranský, který odehrál pět minut, ve kterých nastřílel pět bodů. Největší zásluhu však na tomto dílčím úspěchu měl Bradley Beal, který si do svých statistik zapsal 29 bodů, jen o dva méně měl John Wall.

Jeden z favorizovaných týmů na celkové vítězství v soutěži, tedy Cleveland, postoupil po výhře 109:102 nad Torontem do semifinále play off. Ke čtvrtému vítězství v sérii dotáhl svůj tým i LeBron James, který v zápase na střílel 35 bodů.

Série se srovnala i mezi Houstonem a San Antoniem. Rockets vyhráli nad Spurs 125:104 a vyrovnali tak na 2:2 na zápasy. Nejvíce bodů z vítězného týmu měla jeho opora James Harden, který jich nastřílel 28.