Aktualizováno 13.5. 2017 09:24
NBA Basketbalový večer

Washington o bod utekl hrobníkovi z lopaty! Satoranský však nehrál

Bradley Beal

Basketbalisté Washingtonu byli jen kousek od konce letošní sezony. V šestém utkání dohnali bodové manko až ve čtvrté čtvrtině a nakonec vyhráli o pouhý bod 92:91. Toto čtvrtfinále NBA je tak srovnáno na 3:3 na zápasy. Jediný český zástupce v soutěži Tomáš Satoranský však do zápasu nezasáhl.

První čtvrtina lépe vyšla Washingtonu, který vedl 22:17. Jenže to bylo na dlouhou dobu od domácích všechno. Přes dvacet tisíc diváků pak v hlavním městě Spojených států sledovali obrat Bostonu. Ten šel do závěrečné části s vedením 69:66.

Těsný náskok si drželi hosté ještě dlouho, ale Wizards nakonec utekli hrobníkovi z lopaty. Celtics totiž svůj mečbol využít nedokázali, nakonec prohráli o pouhý bod 91:92. Washington tak čtvrtfinálovou sérii vyrovnal na 3:3 a rozhodne tak sedmý duel.

O důležitou výhru se nejvíce zasloužil Bradley Beal, který nastřílel 33 bodů. To naopak jediný český zástupce v NBA Tomáš Satoranský nehrál ani minutu.

Washington - Boston 92:91 (stav série 3:3)