nova sport noc v nhl

Washington dál válcuje soupeře a pojistil si vedení v NHL

Washington Capitals
Zdroj: NHL media

Hokejisté Washingtonu se po výhře ve středečním utkání NHL na ledě Colorada 5:3 přiblížili k zisku Prezidentského poháru, který loni vybojovali. V čele soutěže mají náskok pět bodů před druhým Columbusem a třetím Chicagem.

Washington v souboji dvou týmů z opačných polů tabulky vedl ve 32. minutě 4:1 zejména zásluhou Jevgenije Kuzněcova, který zaznamenal gól a přihrávku. Colorado ale nesložilo zbraně a dvěma pohlednými akcemi zdramatizovalo zápas snížením na rozdíl jedné branky. Hosty uklidnil až při závěrečné power play trefou do prázdné klece Lars Eller.

Chicago rozhodlo o výhře už v první třetině, kterou ovládlo 4:0, a připravilo obhájci Stanleyova poháru čtvrtou prohru v řadě. Negativní sérii Pittsburghu ovlivňuje i zranění osmi hráčů základní sestavy včetně Jevgenije Malkina a Krise Letanga. Mezi náhradníky Chicaga opět zůstali oba čeští obránci. Od 10. března nastoupil Michal Kempný k jednomu zápasu a Michal Rozsíval dokonce od té doby nehrál.