Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 4. 2017
nova sport sobota večer

Vyzyvatel Kličko, nebo neporažený Joshua? Rozhodne se v sobotu!

Vladimir Kličko a Anthony Joshua
Zdroj: Profimedia

Když v listopadu 2015 porazil Tyson Fury Vladimíra Klička, celý boxerský svět byl na nohou. Všichni s napětím očekávali, zda to byl start nové éry nebo jen chvilkové zaváhání do té doby nezpochybnitelného šampiona. Vše ale bylo jinak a Fury si v roli šampiona nevedl moc dobře. O pás přišel kvůli drogovým aférám, a tak musí Kličko o titul boxovat s novým vyzyvatelem. Tím je Brit Anthony Joshua. Zlatý medailista z OH v Londýně a dosud neporažený mladík budí respekt, ale dokáže si poradit s velezkušeným „Doktorem kladivo“? To uvidí nejen 90 000 diváků ve Wembley, ale také diváci Nova Sport 1, kteří zápas roku budou moci sledovat živě v sobotu 29. dubna od 19:00.

Vladimír Kličko byl dlouhá léta nezpochybnitelným vládcem těžké váhy a jen těžko si boxerská veřejnost dokázala představit, že ho o jeho pásy někdo připraví. Nakonec se to povedlo Furymu a díky jeho prohřeškům je dnes těžká váha znovu na začátku.

 

 

Jednačtyřicetiletý Kličko se pokusí získat tři ze svých původních pásů, které se po jeho porážce rozptýlily v boxerském světě. Pás WBO drží neporažený Novozélanďan Joseph Parker, pás IBF vlastní Anthony Joshua, který ho získal vítězstvím na Charlesem Martinem. Tituly WBA super a IBO zůstaly volné a o jejich novém držiteli se rozhodne právě mezi Kličkem a Joshuou.Soupeřem pro jednu z největších legend boxu bude sedmadvacetiletý Anthony Joshua. Dosud neporažený Brit má se svým soupeřem mnoho společného. Oba boxeři jsou olympijskými vítězi (Kličko vyhrál 1996, Joshua 2012), jsou stejně velcí (198 cm) a také Joshua byl dvakrát na Vladimírově kempu.

 

 

Duel v londýnském Wembley bude zápasem před doposud největším publikem, a tak se dá očekávat výborná atmosféra. Kdo však nakonec odejde z ringu se zdviženými pažemi, se dá jen těžko tipovat.

 

 

Jisté však je, že celý galavečer vysílá v sobotu 29. dubna od 19:00 Nova Sport 1, komentují Kamil Guzek a Antonín Vavrda. Zápas můžete sledovat i přes VOYO.
 

TN.cz
Reklama

 

Reklama