Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 7. 2018
atletika mistrovství světa

Vyskočí si nadějná tyčkařka Amálie Švábíková pro medaili?

Amálie Švábíková
Zdroj: Profimedia

Největší nadějí české výpravy a také prvního dne světového šampionátu juniorů je 19letá tyčkařka Amálie Švábíková, které patří v letošních světových tabulkách třetí místo výkonem 4.45. Před ní už je pouze Britka Molly Cauderyová (4.53) a Švédka Lisa Gunnarssonová (4.60).

Švábíkové patří v letošních světových tabulkách třetí místo výkonem 4.45.  Před ní už je pouze Britka Molly Cauderyová (4.53) a Švédka Lisa Gunnarssonová (4.60).


Světový juniorský šampionát se koná ve finském Tampere od 10. do 15. července. Do bojů o cenné kovy vyslala Česká republika 22 atletů, z nichž 18 zasáhne do soutěží v individuálních disciplínách.

 


Hned první den má česká atletika želízko v ohni - Amálii Švábíkovou. Rodačku z Kadaně a držitelku českého národního juniorského rekordu výkonem 4.50 dnes odpoledne čeká kvalifikační závod. Pro postup do finále je zapotřebí překonat kvalifikační limit, který má hodnotu 4.25.

 


Amálie měla možnost trénovat ve finském Tampere už před měsícem. Po loňském nečekaném zklamání na evropském šampionátu do 20 let by ráda dosáhla na medaili. Bude jí znalost závodního doskočiště výhodou oproti soupeřkám?


Rozhovor s Amálií Švábíkovou VIDEO:


Pokud Amálie projde kvalifikačním sítem, do finále nastoupí ve čtvrtek večer. Kvalifikace tyčkařek začíná dnes odpoledne v 15:15 středoevropského času.


Do zítřejších kvalifikací nastoupí další čeští atleti: David Ryba (110m př.), Lucie Křupanová a Barbora Veselá ( 400m př.), Matěj Krsek a Ondřej Holub (400m) a Štěpán Hampl (100m).

aka TN.cz