Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 12. 2018
Lyžování Skvělá jízda

Výrazné zlepšení! Ledecká dojela ve druhém sjezdu desátá

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia

Ester Ledecká skončila desátá ve sjezdu v kanadském Lake Louise a dosáhla druhého nejlepšího výsledku ve Světovém poháru v alpském lyžování v kariéře. Stejně jako v pátek zvítězila Nicole Schmidhoferová. Češka na Rakušanku ztratila 1,43 sekundy.

Rakouský úspěch znásobila druhým místem Cornelia Hütterová. Třetí dojela Švýcarka Michelle Gisinová, která o den dříve skončila druhá.

V pátek Ledecká, která si před čtrnácti dny zlomila zápěstní kůstku v tréninku na snowboardu a byla na operaci, při svém vstupu do sezony chybovala ve střední části trati a obsadila jednadvacáté místo. Druhý sjezd ale zvládla bez výraznějšího zaváhání, ve spodní pasáži měla dobou rychlost a v cíli byla průběžně sedmá.

Do konce závodu se před českou hvězdu dostaly už jen Švýcarka Corinne Suterová, Rakušanka Stephanie Venierová a Italka Nicol Delagová.

Do elitní desítky se Ledecká v lyžařském seriálu SP dostala podruhé v životě. Lépe skončila jen loni, kdy právě v Lake Louise dojela sedmá.

V neděli je v Lake Louise na pořadu superobří slalom, v kterém Ledecká šokovala vítězstvím na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu.

ČTK