Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2017 12:25
fotbal další do party

Výprodej ve Slavii: Barák, Lüftner, Kenia a teď váhá se smlouvou Deli!

Simon Deli
Zdroj: Profimedia

Po odchodu Michaela Lüftnera, který po půl roce přestupuje do Kodaně, se objevuje další jméno. Simon Deli, kterému končí smlouva po sezóně 2017/2018, se zatím k jejímu prodloužení nemá.

Slavii se vyvedla náramně sezóna. Postup do semifinále MOL Cupu, jistota předkola v Lize mistrů a před posledními dvěma koly v domácí lize má dvoubodový náskok na Plzeň. Jenže také přišla o stálice v sestavě

 

Slavia už má jistou kvalifikaci v milionářské soutěži. Nastává tu ale otazník. Jaká bude sestava? Od zimy je jasné, že Slavii opustí záložník Antonín Barák. V pondělí se také rozhodlo, že v létě odejde stoper Michael Lüftner, a odchází také Levan Kenia. A to není zdaleka vše.

 

25letý obránce Slavie Simon Deli by se mohl na konci této sezóny přesunout do Francie. Za rok mu končí smlouva a obránce z Pobřeží slonoviny se zatím nevyjádřil, zda prodlouží smlouvu.


„Se Simonem se delší dobu bavíme o prodloužení smlouvy,“ říká tiskový mluvčí pražského klubu Michal Býček

 

O Deliho se zajímají hlavně kluby z Francie. Minulý rok o něj měl obrovský zájem slavný Olympique Marseille, a tak není vyloučeno, že v létě by mohlo dojít na přestup.

 

Dále se zahraniční kluby zajímají o záložníka Jaromíra Zmrhala (Rusko), útočníka Milana Škodu (Čína), a tak není vyloučeno, že Slavia za peníze, které získá díky Lize Mistrů, neutratí za nové posily.

 

První posila Slavie by mohla přijít od rivala z Letné. Slavia se zajímá o kapitána Lvíčat Aleše Čermáka.

sia TN.cz