Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 12. 2017
Olympiáda Systematický doping

Výprava ruských sportovců na ZOH: Kolik jich bude startovat?

Pavel Datsyuk
Zdroj: Profimedia
Pavel Datsyuk

Nebude se hrát ruská hymna, neuvidíme ruské dresy a vlajku, ale ruští sportovci na blížící se olympiádě v Pchjongčchangu chybět nebudou. Otázkou jen zůstávalo, kolik Rusů v Jižní Koreji bude. Na ni teď odpověděl v rozhovoru pro agenturu R-sport Pavel Kolobkov, ruský ministr sportu.

Systematický doping ruských sportovců mnohé připravil o účast na olympiádě 2018. Někteří hříšníci se nepodívají ani na další mezinárodní akce. V jihokorejském Pchjongčchangu bude ruských sportovců přes 200. To oznámil Kolobkov na setkání s novináři.

 

Přibližně 450 Rusů se na olympijské hry momentálně připravuje, ale pouze 217 z nich (aktuálně) splňuje požadavky Mezinárodního olympijského výboru. Řeč je o těch, kteří prokazatelně nedopovali. Nastupovat však nebudou pod ruskou, ale pod neutrální vlajkou.

 

 

Pokud ruští sportovci získají některé cenné kovy, nebude při vyhlašování vítězů hrát ruská hymna. Nebude zároveň ani vyvěšena státní vlajka Ruska, nýbrž vlajka s olympijskými kruhy. Také hokejový tým nastoupí v neutrálních dresech, na který je nápis „Olympijští sportovci z Ruska,“ symboly největšího státu světa na nich ovšem budou chybět.

lju TN.cz