Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 10. 2018
smutné bude se vyšetřovat

Výhru zkazila urážka: Tvůj brácha je gay, slyšel švédský florbalista

Otto Weidman
Zdroj: perwiklund.se
Otto Weidman

Malé derby mezi Växjö a Jönköpingem ve švédské florbalové lize melo nechutnou dohru. Po senzačním vítězství hostů se nechal slyšet mladík Otto Weidman, že musel vyslechnout homofobní narážky na svou rodinu.

Weidman mohl slavit impozantní vítězství 13:8, ke kterému přispěl dvěma nahrávkami. Po zápase se ale příliš neradoval a se smutkem napsal na svůj twitter zážitek ze zápasu. 


„Jeden z hráč soupeře ke mně přišel a řekl, že slyšel, že můj brácha je gay a jak je to strašné,“ sdělil Weidman světu.


Sám Weidman pak svému sourozenci vyjádřil podporu a napsal politování, že někdo může v dnešní době na takové věc poukazovat. „Byla to strašná zkušenost a já stojím při brartovi, mé rodině a vím, že i můj tým a klub stojí za mnou. Někdo jiný by se měl stydět,“ dodal.


Mezitím už i kroky podnikl tým z Växjö, který poslal Weidmanovi omluvu. „Tenhle incident bereme docela vážně a distancujeme se od jakékoliv diskriminace. Sport by měl být arénou pro každého. Začalo u nás interní vyšetřování incidentu a vyvodíme z něj závěry,“ sdělil trenér Niklas Nordén.


Mezitím už došlo k setkání hráče Vaxjo s Weidmanem, který se byl osobně omluvit. Přesto Jönköping bude žádat ještě jednání disciplinární komise, která by prostořekého florbalistu potrestala.

ram TN.cz