Publikováno 4. 12. 2017
Hokej Po kariéře

Vyhrál 5 mistrovství i Stanley Cup. Teď Kaberle začal podnikat!

František Kaberle
Zdroj: Profimedia
František Kaberle

Vyhrál pět mistrovství světa, získal Stanley Cup a na olympiádě v Turíně bronz. Před šesti lety pověsil František Kaberle brusle na hřebík a užíval si hokejového důchodu. Před loňskou sezonou mu to nedalo a vrátil se alespoň jako trenér rodného Kladna. Na jeho střídačce ovšem vydržel jen rok. K hokeji už se nejspíš nevrátí. Asi i proto, že si otevřel restauraci a vrhnul se do podnikání.

Když po loňské sezoně František Kaberle skončil jako asistent trenéra Rytířů Kladno, Zdůvodnil to tím, že se chce věnovat podnikání. Více konkrétní nebyl. Mezitím v tichosti připravoval na chod novou restauraci v Kladně. „Vedla mě k tomu touha dobře se v Kladně najíst a ještě si k tomu dát opravdu dobré pivko. Často jsem kvůli tomu musel jet například do Prahy. A tak jsem si dobrou gastronomii otevřel téměř doma,“ řekl pro Kaberle pro Vaše Kladno.

 

 

Prostory pro podnikání koupil František Kaberle od sestry Jakuba Voráčka a předělal je na příjemnou a moderní restauraci. Ta nese název, který vzešel z přezdívky někdejšího obránce – Kozlovna U Kabelky.

 

 

Během hokejové kariéry vyhrál pět mistrovství světa, v roce 2006 získal s Carolinou Stanley Cup a na olympiádě 2006 v Turíně vybojoval s národním týmem bronzové medaile.

 

František Kaberle
Zdroj: Profimedia František Kaberle

 

S hokejem začínal v Kladně a přes švédské MoDo se dostal do zámoří. V NHL hrál za Los Angeles, Atlantu a Carolinu. Po návratu do Evropy strávil jednu sezonu v Kladně, Pardubicích a na závěr hrál v Plzni, kde v roce 2012 ukončil hráčskou kariéru. „Druhý rok nehraju ani rekreačně. Když nepočítám minulou sezonu, kdy jsem trénoval s Pavlem Paterou Rytíře, tak jsem se mimo to vůbec na led nedostal,“ dodal František Kaberle.

lju TN.cz