Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 6. 10. 2017
khl konec jedné mise

Vyhazov! Trenér Říha skončil ve Slovanu, nebyly góly ani vítězství

Miloš Říha
Zdroj: Profimedia
Miloš Říha

Český trenér Miloš Říha dostal ve Slovanu Bratislava po dvou letech padáka. Slovenský klub se rozhodl propustit zkušeného kouče po prohraném utkání s Nižném Novgorodem, ve kterém Říhovi svěřenci prohráli 0:1 a klesli na předposlední místo v Západní konferenci Kontinentální ligy.

Klub z hlavního města Slovenska je po osmnácti zápasech předposlední a na play-off ztrácí sedm bodů. "Herní projev mužstva ani dosažený bodový zisk od začátku aktuálního ročníku KHL se neztotožňují s našimi představami. Věříme, že tímto rozhodnutím do kabiny přineseme nový impulz, jenž se odrazí už v příštích zápasech," uvedl generální manažer Patrik Ziman na klubovém webu.


Říha přitom ve své premiérové sezóně dovedl Slovan do vyřazovacích bojů o Gagarinův pohár. V minulé sezóně na play-off nedosáhl. Jeho nástupcem se stal Bělorus Eduard Zankovec, se kterým klub uzavřel smlouvu do konce sezóny.


"Miloš Říha se zapsal do historie Slovanu jako jeden z jeho nejúspěšnějších trenérů. Nejde jen o jeho působení u mužstva v KHL a velkou zásluhu na postup Slovanu do play-off o Gagarinův pohár v sezóně 2015/16. V paměti fanoušků zůstanou i oba mistrovské tituly z let 2002 a 2005, stejně jako mimořádně poctivá a oduševnělá práce, kterou se ve Slovanu vždy vyznačoval," uvedl Ziman.


Osmapadesátiletý Říha trénoval před Slovanem v KHL Spartak Moskva, Petrohrad, Omsk a Atlant Mytišči. V české extralize vedl pražskou Spartu, Zlín, Karlovy Vary a Pardubice.

pka TN.cz