Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.7. 2017 02:57
IndyCar Mid-Ohio Sports Car Course

Výborný závod v Ohiu vyhrál Newgarden, šampionát se zamotal

Josef Newgarden slaví vítězství v Alabamě
Zdroj: ČTK
Josef Newgarden po prvním letošním vítězství v Alabamě

Podruhé v řadě se z vítězství v závodě IndyCar Series raduje mladý Američan Josef Newgarden. Pilot, který před sezónou nahradil u týmu Penske legendárního Juana-Pabla Montoyu slavil také před dvěma týdny v Torontu. Díky dvěma vítězstvím v řadě se čtyři závody před koncem sezóny ujal vedení v šampionátu.

Nejlepší pozici na startu si vyjel Newgardenův stájový kolega Will Power. Newgarden startoval z druhé řady a hned po startu se snažil Powera předjet. Dramatický závod v každé zatáčce po půlku úvodního kola sváděli také Pagenaud a Castroneves, další piloti bojující o titul.

 

Newgarden se na první místo dostal v 13. kole. Mid-Ohio je známé tím, že se zde špatně předjíždí, Newgarden si ale se svým zkušenějším kolegou poradil jako starý mazák. Na nejdelší rovince nejprve naznačil útok vnějškem, pak se přesunul na vnitřek dráhy a Powerovi nedal šanci.

 

Skvělé souboje nabídly první zastávky v boxech. Piloti startující z hloubi pole totiž zajížděli k mechanikům dříve, pak se ale na dráze setkali se špičkou pole. Skutečně pastvou pro oči byl souboj trojice Pagenaud, Castroneves, Sató s Rossim a Hunter-Reayem.

 

 

Souboj posledních dvou jmenovaných pak skončil kontaktem, po kterém Hunter-Reay dostal se svým vozem hodiny. Souboj dlouhý téměř 30 kol předváděli v úvodu závodu také Marco Andretti a James Hinchcliffe.

 

V poslední třetině závodu se rozestupy smazaly kvůli nehodě Eda Jonese. Nováček z Velké Británie žijící ve Spojených arabských emirátech a závodící z emirátní licencí dostal hodiny a zůstal stát na trávě, na trať vyrazil zpomalovací vůz.

 

Newgardenovo vedení ale ohroženo nebylo, pomohl mu o kolo zpět jedoucí Gutierréz, který se motal mezi ním a druhým Powerem. Pozdější vítěz tak mohl v klidu odjet. V klidu nebyl ale Power, zatímco se snažil dostat se před Gutierréze, musel se bránit útokům domácího pilota Grahama Rahala, který na této trati vyhrál předloni.

 

 

Na závěrečný restart doplatil také Castroneves, který přišel o dvě místa. Přitom mu před závodem na lídra šampionátu Dixona stačily jen tři body. Dixon také na okruhu, kde v minulosti dominoval a poté, co vyhrál i po startu z posledního místa, koloval v Ohiu vtip, že Dixon by zde vyhrál, i kdyby do závodu startoval z parkoviště, ztratil body a Castroneves se před něj nakonec skutečně dostal.

 

V šampionátu ale skončil druhý, protože všechny přeskočil vítězný Newgarden, který byl před závodem v pořadí mistrovství až čtvrtý za Dixonem, Castronevesem a Pagenaudem. Poslední jmenovaný dojel v neděli čtvrtý a stejné místo mu patří také v pořadí šampionátu. Bez šancí na titul nejsou ani pátý Power a šestý Rahal, kterým v Ohiu patřila stříbrná a bronzová příčka za vítězným Rahale.

 

Kompletní výsledky závodu najdete ZDE. Sezóna pokračuje 20. srpna závodem na 500 mil na dlouhém oválu v Poconu.
 

vbo TN.cz