Aktualizováno 15.2. 2017 17:53
biatlon vytrvalostní závod

Výborně, Gábino! Česko má další medaili, Koukalová je stříbrná

Gabriela Koukalová

Po dvou volných dnech se na start v rakouském Hochfilzenu opět postavila biatlonistka Gabriela Koukalová. Ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů získala česká biatlonistka stříbrnou medaili. Pro Koukalovou je to už třetí medaile z MS.

Ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů skončila druhá a po zlatu ve sprintu a bronzu ve stíhačce zkompletovala medailovou sbírku. Celkem má ze světových šampionátů už šest cenných kovů.

Českou hvězdu porazila pouze Němka Laura Dahlmeierová, která tak vybojovala na letošním šampionátu už třetí zlatou medaili, neboť vyhrála stíhací závod a smíšenou štafetu. Ve sprintu byla druhá za Koukalovou. Třetí místo dnes nečekaně obsadila Alexia Runggaldierová z Itálie.

"Přitom dnešní závod byl ten poslední, na který bych sázela, že by se mohl povést. Takže je to neuvěřitelné, kdo by to byl řekl. Obrovská spokojenost," řekla Koukalová.

Koukalová udělala chybu hned na první položce, po které klesla pořadím až do čtvrté desítky, ale pak už byl její výkon bezchybný. Na trati měla třetí nejlepší čas, na střelnici už neminula ani jednou. Dahlmeierová měla rovněž jednu chybu na střelnici, ale byla o 24,7 sekundy rychlejší na trati a má celkem pátý titul mistryně světa.