Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2016 19:45
žebříček trenéři na euro 2016

Vrba jako žebrák. Má podprůměrný plat, chce i proto končit u repre?

Pavel Vrba
Zdroj: profimedia.cz
Pavel Vrba

Je to věc, být koučem národního týmu. Sice jste pod tlakem médií, ale zase si hezky vyděláte. Největším boháčem mezi trenéry týmů blížícího se turnaje EURO 2016 je Roy Hodgson. A kolik bere Pavel Vrba? Věřte, že je to na poměry velká bída.

Spacializovaný web Finance football vydal žebříček nejlépe placených trenérů. Mapoval situaci po celý rok, konzultoval jej s jednotlivými svazy a jen z Maďarska nedostal konkrétní odpověď. Měsíční plat Roye Hodgsona činí přes 11 milionů korun! Druhým nejlépe placeným je Ital Antonio Conte a špatně se nemá ani Turek Fatih Terim.


To Pavel Vrba je v žebříčku až na 17. místě, s platem půl milionu korun měsíčně. Oproti svým kolegům si ale musí připadat jako žebrák. Hůř na tom jsou už jen trenéři z Polska, Slovenska, Ukrajiny, Švédska a Rumunska.

Platy trenérů fotbalového EURO 2016
Zdroj: http://financefootball.com/ Platy trenérů fotbalového EURO 2016

Není tedy divu, že současný úspěšný český trenér přemýšlí o angažmá v Rusku nebo v Asii. A to nejen kvůli tomu, že chce zase trénovat klub.


Zvláštním úkazem je Rus Leonid Sluckij, ten vede Sbornou zadarmo. Možná i proto, že jeho předchůdce Fabio Capello měl ještě lukrativnější plat než má současný lídr Hodgson. Že by Capello vybral pokladnu? Ale možná je tým Ruska pro Sluckého opravdu velká čest!

ram TN.cz