Aktualizováno 20.10. 2018 08:14
NHL Hokejová noc

Vrána zazářil gólem a asistencí. Washington i tak podlehl Floridě!

Jakub Vrána

Úřadující šampion NHL hostil ve večerním utkání Floridu. Té Capitals podlehli 5:6 po samostatných nájezdech, ve kterých rozhodl Vincent Trocheck. V základní hrací době se však dařilo českým hokejistům. Jakub Vrána dal gól a na jeden přihrál a asistenci si zapsal i Michal Kempný.

Potvrdit roli mistra je vždy těžké a to ví i parta kolem Alexe Ovečkina. Z posledních šesti zápasů prohrál Washington hned čtyřikrát. Naposledy nestačil na Floridu. Po první třetině vedli Panthers už 4:1. Na jedinou branku domácích v první dvacetiminutovce, kterou vstřelil produktivní bek John Carlson, přihrával Michal Kempný.

Od druhé části se Capitals zvedli. Provedli i změnu v brance, když za Bradena Holtbyho přišel do brankoviště úřadovat Phoenix Copley. Následně začali washingtonskému týmu i padat branky. Tu jednu z nich dal Jakub Vrána.

Po šedesáti minutách to bylo 5:5, a jelikož ani v prodloužení nebylo o vítězi jasno, přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch se jelo čtyřikrát na každé straně, ale už ve třetí sadě rozhodl Vincent Trocheck a Florida tak vyhrála 6:5.