Aktualizováno 8.6. 2018 06:36
nhl a zbytek už je pohádka

Vrána všem ujel a otevřel Capitals cestu k vysněnému Stanley Cupu!

Jakub Vrána

Český útočník Jakub Vrána v zápase finálové série NHL proti Vegas nastartoval prvním gólem své spoluhráče z Washingtonu k zisku Stanley Cupu. Jak vypadal úvodní gól utkání se podívejte uvnitř článku.

Capitals slaví premiérový zisk Stanleyova poháru, kdyý vyhráli v pátém finále na ledě Vegas 4:3 a ovládli finálovou sérii play off NHL 4:1 na zápasy.

V kádru nového šampiona prožívají vítěznou euforii i obránce Michal Kempný a útočník Jakub Vrána, kteří rozšířili počet českých držitelů slavné trofeje na 26.

15

Hokejisté Washingtonu

Hodnocení:

A byl to právě Vrána, který ve druhé třetině otevřel skóre zápasu. Po nevydařené akci Vegas se puk odrazil k hráčům Washingtonu. Kuzněcov pak našel dokonalou přihrávkou českého útočníka a ten po samostatném úniku nedal brankáři Fleurymu šanci.

Jakub Vrána střílí úvodní gól zápasu VIDEO:

Capitals pak sice dvakrát vedení ztratili a prohrávali po dvou třetinách 2:3, ale výsledek otočili Devante Smith-Pelly a Lars Eller, který rozhodl v čase 52:23. Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off získal kapitán Washingtonu Alexandr Ovečkin.