Publikováno 14. 5. 2018
nhl finále konference

Vrána opět úřadoval! Připravil vítězný gól Washingtonu v Tampě

Jakub Vrána

Hokejisté Washingtonu uspěli ve druhém zápase finále Východní konference NHL na ledě Tampy 6:2. U vítězného gólu asistoval Jakub Vrána a Capitals tak vedou sérii už 2:0 na zápasy.

Washington šel rychle do vedení, ale ještě v první třetině se domácím podařilo dvěma góly převzít otěže zápasu.

Capitals ale znovu zahrozili na začátku druhé třetiny a vyrovnání zařídil Devante Smith-Pelly. Rozhodující údery zasadili hosté v rozmezí 39. až 44. minuty, kdy se prosadili třikrát.

Sestřih ze zápasu Tampa - Washington VIDEO:

Gól na 3:2 připravil Vrána, jehož pas z rohu kluziště usměrnil do branky Eller. Tři sekundy před koncem prostřední části zvýšil vedení týmu Kuzněcov, který přihrával před branku ze stejného místa jako Vrána, a domácí bek Ryan McDonagh si puk srazil do vlastní sítě.

V závěrečné třetině hosté opět využili brejk dva na jednoho a po přihrávce Kuzněcova přidal pátý gól Ovečkin. Výhru Capitals zpečetil Brett Connolly střelou z levého kruhu přes obránce. Tampa Bay tak doma prohrála i podruhé, ale hráči