Publikováno 30. 4. 2018
NHL Hokejový večer

Vrána dal první gól v play off NHL. Washington vyhrál a srovnal sérii!

Jakub Vrána

Hokejisté Washingtonu i Nashvillu srovnali v nočních zápasech své čtvrtfinálové série play off. Capitals porazili Pittsburgh 4:1 a jednou brankou se o to zasloužil i český útočník Jakub Vrána. Pro něj to byla vůbec první trefa v play off NHL v kariéře. Predators pak zdolali Winnipeg 5:4 v prodloužení, ve kterém rozhodl Švýcar s českými kořeny Kevin Fiala.

První domácí zápas se Washingtonu nepovedl. Pittsburgh ho totiž vyhrál 3:2 a ujal se vedení v sérii. Po dnešku je ale zase všechno jinak. Caps druhé klání zvládli a vyhráli ho celkem bez obtíží 4:1. Druhou a tedy i vítěznou branku zařídil Jakub Vrána. Ten se zároveň radoval ze svého prvního gólu v play off NHL (ve vyřazovacích bojích hraje Vrána letos poprvé).

Také Nashville dokázal srovnat stav série na 1:1. To když ve druhém čtvrtfinálovém klání zdolal Winnipeg těsně 5:4 a to v prodloužení. V něm rozhodl Kevin Fiala. Hostům nepomohly ani dva zásahy Marka Scheifeleho.