Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 9. 2017
respekt hokejová extraliga

Vousáč, který se vrátil z Číny, odmítl hattrick. Nebylo by to fér, říká

Tomáš Marcinko
Zdroj: Profimedia
Tomáš Marcinko

Je to senzace a možná tomu nevěří ani on sám. Česká hokejová extraliga velebí superstřelce. Tomáš Marcinko z Třince dal ve čtyřech dosavadních zápasech už sedm gólů. Jenže chce, aby mu jeden škrtli. Hattrick ho nezajímá.

Na čele tabulky střelců je muž, který v posledních sezonách nedal víc než šest gólů ani za celou sezonu. Teď jich má sedm po čtyřech zápasech a i díky němu jsou Oceláři Třinec na průběžné druhé příčce.


Jenže páteční hattrick Tomáše Marcinka překvapil. A když po zápase odpovídal na otázky novinářů, naznačil, že by rád viděl opravu zápisu. „Moje dorážka šla vedle branky, určitě to šlo od něho. Věřím, že to rozhodčí opraví tak, jak je to správné. Je potřeba být čestný a fair play. Když člověk gól nedá, neměl by si ho připisovat," vyprávěl a naznačoval, že trefa by měla patřit spoluhráči Martinu Růžičkovi.


Marcinko se vrátil do české extraligy po roční zkušenosti v čínském klubu Kunlun Red Star, kde dal 5 gólů za 60 zápasů. Předtím hrál dvě sezony za Pardubice a dal dohromady 10 branek.

ram TN.cz