Publikováno 2. 12. 2018
Noční zápasy

Voráček pomohl srazit rivala, bodoval i Pastrňák se Zachou

Jakub Voráček

Vypadá to na lepší časy? Jakub Voráček skóroval podruhé za sebou a gólem a přihrávkou pomohl porazit trápícího se rivala z Pittsburghu. V dalších zápasech bodoval už jen Pastrňák se Zachou. Jejich asistence na vítězství ale nestačily.

Philadelphia dvakrát prohrávala a dvakrát vyrovnala. U druhého gólu na tom má velkou zásluhu český útočník Jakub Voráček. Křižnou přihrávkou našel Clauda Girouxe, který už se nemýlil. Do vedení se Flyers dostali až na začátku třetí třetiny a už ho nepustili. V poslední minutě pečetil výhru 4:2 gólem do prázdné Voráček. Do statistik se zapsal i Radko Gudas. Ne bodových, ale také důležitých. Zblokoval tři střely a připsal si pět srážek.

Bodoval i David Pastrňák, jehož gólový účet se zastavil na čísle 19. Díky asistenci si ale stále drží bod na zápas. Na začátku třetí třetiny vyslal do protiútoku Ryana Donata, který se střelou z mezikruží nemýlil a vyrovnal na 2:2. V 52. minutě ale odpor Bruins zlomil Frans Nielsen a Detroit si připsal první výhru v Bostonu od roku 2013.

New Jersey s Pavlem Zachou předvedlo skvělý comeback a dokázalo vybojovat prodloužení i přes to, že ještě pět minut před koncem prohrávalo 1:3. U klíčového kontaktního gólu si připsal asistenci i český mladík. Winnipeg nakonec obrat nepřipustil a v prodloužení mu vystřelil bonusový bod Mark Scheifele.

Už ve večerních hodinách se předehrával zápas mezi Ottawou a San José, který byl speciální především pro Erika Karlssona. Ten se poprvé vrátil do Ottawy jako hostující hráč a rozhodně na první zápas nebude vzpomínat v dobrém. San José ho nezvládlo a padlo 2:6. Nic na tom nezměnil ani Tomáš Hertl s Lukášem Radilem.

Výsledky NHL:

Ottawa - San Jose 6:2, Vancouver - Dallas 1:2, Minnesota - Toronto 3:5, Boston - Detroit 2:4, Montreal - NY Rangers 5:2, New Jersey - Winnipeg 3:4 v prodl., NY Islanders - Columbus 3:2, Pittsburgh - Philadelphia 2:4, Arizona - St. Louis 6:1, Nashville - Chicago 5:2, Florida - Tampa Bay 4:5 v prodl., Edmonton - Vegas 2:1.