Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2016 13:21
video světový pohár

Vonnová srovnala rekord! Body má i Křížová. Sjezd poznamenal pád

Lindsey Vonnová
Zdroj: Profimedia

Sjezdařka Lindsey Vonnová vyhrála sjezd v Zauchensee a v této disciplíně se ve Světovém poháru radovala už pošestatřicáté. Vyrovnala tak rekord legendární Rakušanky Moserové-Pröllové. Body si vyjela i česká lyžařka Klára Křížová. Sjezd bohužel poznamenal ošklivě vypadající pád Norky Sejerstedové.

V netradičně dvoukolovém závodě vedla Američanka už po první jízdě. Úvodní část bohužel poznamena hrozivý pád norské závodnice Lotte Smiseth Sejerstedové, která ve vysoké rychlosti skončila v ochranných sítích. Závod musel být na delší dobu přerušen a plačící zraněná závodnice byla nakonec vrtulníkem transportována do nemocnice.

 

 

Po přerušení se na trať dostala i česká sjezdařka Klára Křížová a první jízda jí vyšla. Když dojela do cíle, byla osmadvacátá a umístění zaručující druhé kolo udržela. Do druhé jízdy odstartovala jako druhá v pořadí a nakonec poskočila na pětadvacáté místo. Do druhé části závodu se naopak nepodívala vedoucí žena Světového poháru Lara Gutová.

 

 

Lindsey Vonnová jednadevadesátisetinový náskok v další jízdě ještě o kousek navýšila a připsala si šestatřicáté vítězství ve sjezdu Světového poháru, čímž vyrovnala stejný úspěch legendární rakouské lyžařky Annemarie Moserové-Pröllové. Celkově pak slaví už 72. výhru ve Světovém poháru.

 

Druhá v Zauchensee skončila Kanaďanka Yurkiwová, třetí místo bere Hütterová z Rakouska. Světový pohár stále vede Gutová s odstupem 58 bodů před dnešní vítězkou.

 

TN.cz