Publikováno 18. 6. 2018
tenis turnaj wta

Příprava na trávu Vondroušové nevyšla. Skončila v prvním kole!

Markéta Vondroušová

Tenistka Markéta Vondroušová podlehla v prvním kole turnaje na Mallorce soupeřce z Austrálie Samantě Stosurové 2:6, 5:7. Generálka před nadcházejícím Wimbledonem tak Vondroušové nevyšla a na okruhu WTA už prohrála čtvrtý zápas za sebou.

Vondroušová v duelu s bývalou světovou čtyřkou a vítězkou US Open 2011 přišla šestkrát o podání. Po hladce ztracené první sadě měla v druhém setu šanci na vyrovnání.

O šestnáct let starší soupeřce vzala hned v jeho úvodu servis a brejk si držela až do stavu 5:4, kdy podávala na zisk setu. Zkušená Stosurová si však vzala podání v pravý okamžik zpět a psychické výhody využila následně k ukončení zápasu.

Talentovaná Vondroušová, jež je aktuálně na 104. místě světového žebříčku, tak ztratila už čtvrtý zápas za sebou. Po vyřazení v druhém kole ve Stuttgartu v závěru dubna vypadla v 1. kole na Roland Garros a nyní prohrála dvakrát po přechodu na trávu.