Publikováno 17. 8. 2017
Potkali se Pěkný příběh

Volejbalista z USA netušil, že Jágr je z Kladna. Teď mu 68 splnila sen!

Jaromír Jágr a Matt West
Zdroj: Profimedia / facebook

Americký volejbalista Matt West nedávno přiletěl do Česka. Od nové sezony bude válet za kladenský tým. Až cestou z letiště se od redaktora dozvěděl, že bude hrát ve městě, odkud je Jaromír Jágr. Teď se oba sportovci setkali a slavná osmašedesátka splnila Westovi jeho sen.

Všechno to začalo rozhovorem v autě, cestou z letiště. "Co víte o Kladně?," ptal se redaktor v rozhovoru pro Vaše Kladno Westa. "Přiznám se, že vůbec nic," odpověděl rozespalý volejbalista. Až později se dobrali k tomu, že z Kladna, za které bude West hrát, pochází i Jaromír Jágr a v těchto dnech na místním zimáku trénuje.

 "Cože? Opravdu? Úžasné. Tak to se s ním musím určitě potkat. Je to jeden z mých velkých vzorů a idolů. Neuvěřitelné. Je to paráda, že hraje aktivně v jeho letech," říkal překvapivě a radostně West a teď se s Jágrem opravdu sešel. Legendární hokejista nadějnému volejbalistovi splnil sen. Mimo to, že se viděl naživo, udělali si i společnou fotku.

 

Jaromír Jágr a Matt West
Zdroj: facebook Jaromír Jágr a Matt West

 

Jaromír Jágr se s Mattem Westem potkal u zimního stadionu v Kladně, kde momentálně trénuje s Rytíři Kladno, kterých je šéf. Jágr je stále bez angažmá a netuší, kde bude v příští sezoně hrát. To Matt West je novou posilou kladenských volejbalistů. Americký dvoumetrový dlouhán přišel ke Středočechům z nizozemského AB Groningen/Lycurgus.

 


West má zajímavý původ. "Tatínek je Američan, ale maminka pochází z Peru. Paradoxem je, že angličtina je pro ní až třetí jazyk. Ten hlavní je samozřejmě španělština, ale ona žila i v Maďarsku, takže umí maďarsky a až pak se naučila pořádně anglicky. Nicméně já se narodil v Seattlu a považuji se za Američana," řekl také v rozhovoru.

lju TN.cz