Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 1. 2018
Čeští sportovci Volba prezidenta ČR

Ostré útoky na sportovce: Kdo to schytal za podporu Drahoše?

Jiří Drahoš a sportovci
Zdroj: Profimedia

Poslední lednový víkend roku 2018 žilo Česko druhým kolem prezidentských voleb. Ačkoliv měli čeští sportovci své povinnosti, ani oni nezanevřeli, šli volit a pak se k volbám často vyjadřovali na sociálních sítích. Mnozí z nich však museli čelit ostrým útokům od těch, kteří měli na názory sportovních hvězd jiný pohled.

Vavřinec Hradilek

Vodní slalomář a kajakář Vavřinec Hradilek měl o své volbě jasno. Do urny hodil jméno neúspěšného kandidáta Jiřího Drahoše. Po výsledku voleb Zemanovi pogratuloval a dodal: „Ale je to těžký a trpký. Bavte se spolu. Mějte se rádi, nebuďme k sobě sprostí,“ vyzval. Ohlasy měl jen pozitivní a jeho fanoušci s ním souhlasili.

 

 

Když ale v lednu gratuloval Drahošovi k postupu do druhého kola, objevilo se na jeho profilu mnoho ostrých reakcí. „Tobě pádlem po hlavě malý kreténe. Fůj! Asi se mi přestává líbit, že přes sportovce a umělce, kteří mají popularitu, dochází k propagaci jakéhokoliv politika. Dělejte radost lidem sportem, svůj politický názor vyjádřete hlasovacím lístkem a nikoho ani pomocí jinotajů nepropagujte resp. Nepopularizujte,“ vzkázali Hradilkovi někteří.

 

Andrea Sestini Hlaváčková

 

Miloše Zemana dál na Pražském hradě nechtěla ani tenistka Andrea Hlaváčková. „Nikdo z mých blízkých se neraduje, nikdo tomu nemůže uvěřit, nikdo to nechápe,“ psala jednatřicetiletá hráčka.

 

 

I s ní mnoho lidí souhlasilo, ale mnoho její příspěvek nemohlo nechat bez negativní reakce. „Hlaváčková to zhodnotila vskutku odborně. 360 dní v roce tady vůbec nežije, ale prezidentským volbám rozumí víc, než tenisu, koukám. Jistě, slečno Hlaváčková. Zemana volili jen sprosťáci bez mozku a naprosto bez pokory. Radši příště více myslete, když něco napíšete,“ pustili se podporovatelé Zemana do Hlaváčkové.

 

Gabriela Koukalová

 

Jiřího Drahoše chtěla za prezidenta i nejúspěšnější česká biatlonistka Gabriela Koukalová. „Osobně vnímám velmi negativně myšlenku, že by hlavou našeho nádherného českého státu zůstal současný prezident Miloš Zeman. Vadí mi, jak rozděluje společnost,“ napsala ještě před koncem voleb na svůj facebookový profil.

 

 „Vy už nám taky cpete za každou cenu Drahoše? To máte taky něco z těch 50 mega, co ho to divadlo stálo? Při vší úctě k vám, není tohle pod vaší úroveň? Fandím vám, ale tohle nechápu. Gábno, měl jsem tě radši, když jsi do politiky nemluvila. Možná to i myslíš dobře, ale to neznamená, že máš pravdu,“ vzkazovali někteří lidé Koukalové. 

 

Někteří se Koukalové i posmívali. „Začínám mít pocit, že kdyby sem Gábi Koukalová vyfotila svoje „lejno“, tak má do hodiny 5 tisíc lajků a 500 pochvalných komentářů a neméně stejný počet sdílení. Lidi, vzpamatujte se, nemusíte hned reagovat na všechno, co napíše,“ objevilo se také ve vláknu.

 

Denisa Rosolová

 

Bývalá atletka Denisa Rosolová také vhodila jméno Drahoše a vyhodila jméno Zemana. „Teď možná přijdu o pár fanoušků… Nedá se nic dělat. Prostě uznávám hodnoty, které jsem uznávala i na dráze a tak to je,“ napsala k fotkám s volebními lístky.

 

 

A nenávistné komentáře? Těch se lidé v tomto případě vyhnuli. Naopak se našlo spoustu příznivců Miloše Zemana, kteří Rosolové psali, že i když volili někoho jiného, rozhodně budou fanoušky Rosolové i nadále.

 

Zuzana Hejnová

 

 Také atletka Zuzana Hejnová se sklopenou hlavou pogratulovala Miloši Zemanovi. „Není všem dnům konec, pro mě je (Jiří Drahoš) velkou inspirací. Věřím, že zase jednou v budoucnu budu hrdá na prezidenta naší republiky,“ okomentovala volby.

 

 

I tady se nevraživými komentáři nešetřilo. „Zrovna Vy si můžete stěžovat. Podle mého názoru by jste se měla věnovat tomu, co opravdu umíte a politiku nechat politikům. Právě jste se připravila o jednoho obdivovatele. Přeji Vám hodně úspěchů na sportovním poli. Váš osobní smutný příběh je to, že se pletete do toho, co neumíte. Nevnucujte Váš názor lidem jenom proto, že jste dobrá sportovkyně - chybí Vám pokora,“ napsal Hejnové zhrzeně jeden z fanoušků.

 

Ve vláknu s komentáři u příspěvku Hejnové toho bylo ale víc. „To je zase kec, který jste si měla odpustit,“ pokračovali ti, kteří nesouhlasili s názorem dvojnásobné mistryně světa. Také se někteří domnívali (a to nejen u Hejnové), že se sportovci chtěli na volbách jen zviditelnit.

lju TN.cz