Aktualizováno 12.8. 2016 08:17
rio 2016 česká paráda

Deblkanoe utopila zlato, finále nezvládla ani kajakářka Kudějová

Zdroj: TV Nova

Den po zisku bronzové medaile Jiřího Prskavce měli čeští vodáci spadeno na další výlov cenných kovů v olympijském kanálu. Jenže ač měla deblkanoe Jonáš Kašpar a Marek Šindler nebo kajakářka Kateřina Kudějováměla skvěle rozjeté finále, šance na cenné kovy shodně utopili.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler postoupili na olympijských hrách v Riu do finále deblkanoistů z druhého místa, i když měli dvě penalizace. Trať projeli suverénně nejrychleji, ale čtyři trestné sekundy je zařadily až za německé mistry světa Franze Antona a Jana Benziena. Jízdy o medaile začnou v 19:15.
 

Anton s Benzienem zvládli semifinále bez "šťouchu". Kašpar se Šindlerem na kanále Whitewater, kde ve středu vybojoval bronzovou medaili kajakář Jiří Prskavec, chybovali až v samém závěru. Penalizace si připsali na brankách číslo 22 a poslední čtyřiadvacítce. Z jedenácti posádek C2 vypadli jen domácí brazilští deblíři Correa, Oliveira.


A i finálová jízda vypadala fantasticky. Kašpar se Šindlerem měli na posledním mezičase výrazný náskok na slovenskou dvojici bratranců Škantárových. Na poslední protivodné brance ale přišla neuvěřitelná chyba, šťouch branky a i nepopulární "eskymák". Nakonec z velké naděje bylo jen osmé místo.

 

Kateřina Kudějová
Zdroj: Profimedia Kateřina Kudějová

Šestadvacetiletá Kudějová do finále vyrazila jako sedmá, nejrychlejší byla v semifinále Rakušanka Corinna Kuhnleová. Kudějové patřila čtvrtá příčka, čistou jízdu předvedlo prvních pět kajakářek.


Stejně jako pár minut předtí, jela česká reprezentatka skvěle, až přišla spokdní pasáž trati. Na ní nejdřív Kudějová chytila dvousekundovou penalizaci na brance 16 a pak netrefila jednu z branek a musela se vracet.  Ve finále tak obsadila poslední 10. místo.

čtk, ram TN.cz