Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2018
WEC Vytrvalostní závody

Fittipaldiho vnuk měl ošklivou nehodu: Zlomil si obě nohy! VIDEO

Pietro Fittipaldi a Emerson Fittipaldi.
Zdroj: Profimedia
Pietro Fittipaldi a Emerson Fittipaldi.

Vnuk slavného Emersona Fittipaldiho měl ošklivou nehodu. Na Mistrovství světa vytrvalostních závodů WEC v belgickém Spa si zlomil obě nohy. Stalo se mu to ve stoupání Eau Rouge, kde ztratil kontrolu nad vozem v rychlosti 188 km/h.

Kvalifikace na šestihodinový závod se nevydařila Pietrovi Fittipaldimu. Vnuk dvojnásobného mistra světa F1 z let 1972 a 1974 měl totiž vážnou nehodu. V polovině trati ztratil kontrolu nad svým vozem a za zatáčkou vletěl do bariér.

 

 

Na místo ihned přispěchali záchranáři, kteří Pietra Fittipaldiho převezli do nemocnice. Až tam se zjistil rozsah jeho zranění. Fittipaldi má po nehodě obě nohy zlomené, ale nic vážnějšího se mu podle jeho týmu DragonSpeed nestalo.

 

 

Sobotního závodu se Pietro Fittipaldi, který letos závodí také v IndyCar a japonské Super formuli, nezúčastní. Chybět však nebude Fernando Alonso, který zažije debut v šampionátu vytrvalostních závodů WEC. "Je skvělé konečně se zúčastnit mého prvního závodu ve WEC po dlouhé předsezónní dřině," těší se Alonso, který se o svou radost podělil v rozhovoru pro ESPN.

lju TN.cz