Aktualizováno 4.1. 2018 14:23
na bedně světový pohár

Vítková vrátila biatlonu radost! Bronz z Oberhofu jako odměna

Veronika Vítková

Veronika Vítková skončila třetí na závodu Světového poháru v Oberhofu. Po sérii nezdarů se českým biatlonistkám konečně podařilo zajet skvělý závod. Vedle Vítkové, která brala bronz, skončila Eva Puskarčíková na 10. místě!

Vítková se na stupně vítězů v individuálním závodě vrátila po třech letech. S více než půlminutovým náskokem vyhrála dvojnásobná olympijská vítězka Anastasia Kuzminová ze Slovenska. Před Vítkovou se v závěrečném kole dostala ještě Finka Kaisa Mäkkärainenová.

Vítková se po jedné chybě na střelnici a rychlému běhu postarala o první medailový úspěch pro český biatlonový tým v aktuální sezoně. Na stupně vítězů vystoupila poprvé od února 2015, kdy byla třetí ve vytrvalostním závodě v Oslu. V samotném Oberhofu se mezi tři nejlepší prosadila počtvrté.

Desátá dnes skončila další Češka Eva Puskarčíková.