Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.2. 2018 15:23
Hokej Nezapomenutelní hrdinové

Výročí 20 let od Nagana: Návštěva Hlinkova hrobu, pak autogramiáda

Zdroj: TV Nova

22. února to bude už 20 let od zlatého triumfu českých hokejistů na olympiádě v Naganu. Historicky první a poslední zlato z olympijských her na krk pověsili hráči jako Jaromír Jágr, Dominik Hašek či Jiří Šlégr. Tým tehdy vedl fenomenální kouč Ivan Hlinka. Dnes se většina zlatých hochů sešla v Praze, kde se podepisuje fanouškům.

Hokejisté se v obchodním centru podepisují fanouškům, fotí se s nimi a společně vzpomínají na krásné časy. Na 20 let starý úspěch se zkrátka nezapomíná.

 

Zlatí hoši dnes také navštívili hrob Ivana Hlinky, který je pochován na Olšanských hřbitovech. Hvězdný kouč zemřel v srpnu 2004 při autonehodě u Karlových Varů a tak je bohužel další kulaté výročí bez jeho přítomnosti.

 

16

GALERIE: Hokejisté z Nagana u hrobu Ivana Hlinky o 20 výročí zisku zlata

Zdroj: ČTK

Lidé přišli v rámci 20. výročí od Nagana zavzpomínat na Ivana Hlinku

Hodnocení:

 

Nezapomenutelní hrdinové z roku 1998 mají sice doma uložené zlaté medaile, teď k ním ale dostali od Českého svazu ledního hokeje pamětní zlaté mince, na kterých je podobizna právě trenéra Ivana Hlinky.

 

Zlaté mince s podobiznou Ivana Hlinky
Zdroj: Twitter Zlaté mince s podobiznou Ivana Hlinky

 

Na akci sice nedorazili všichni, ale sešlo se jich mnoho - Dominik Hašek a Milan Hnilička, obránci František Kučera, Libor Procházka, Jiří Šlégr, Richard Šmehlík a Jaroslav Špaček a také útočníci Josef Beránek, Jan Čaloun, Jiří Dopita, Robert Lang, David Moravec, Pavel Patera, Martin Procházka, Robert Reichel, Martin Ručinský a Martin Straka. Ti se fanouškům podepisují v Obchodní galerii Harfa v Praze.

lju TN.cz