Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.4. 2016 14:56
přímé přenosy akce roku

Víkend s házenou: Final Four německého poháru na NOVA Sport

Patrik Groetzki
Zdroj: Profimedia
Patrik Groetzki

Německou házenou čeká tento víkend jeden z velkých vrcholů sezóny. Nejlepší čtyři týmy letošního ročníku se totiž utkají o titul v ligovém poháru. Vítěz této prestižní soutěže bude znám už tuto neděli. Stanice NOVA Sport 1 vysílá živě obě sobotní semifinále i nedělní finále.

Deutscher Handballbund-Pokal čeká tento víkend samotný vrchol letošní sezóny. V sobotu se budou hrát obě semifinálová utkání, ve kterém se do finále bude snažit probojovat i loňský obhájce SG Flensburg-Handewitt, který tuto soutěž ovládl již čtyřikrát. Tým z Flansburgu patří mezi favority.


Velmi dobře si severoněmecký celek vede i v lize, kde osm kol před koncem hájí druhou příčku. Tuto sobotu od 14:55 ale narazí na největšího favorita obou soutěží. Rhein-Neckar Löwen totiž letos vévodí německé Bundeslize a i v poháru má nejvyšší ambice. Tým z Mannheimu navíc DHB pohár nikdy nevyhrál, a tak mají hráči západoněmeckého celku o to větší motivaci tento titul získat. 


Druhá semifinálová dvojice je tabulkově mnohem slabší a finálová účast bude velkým úspěchem pro kterýkoliv z klubů. Zápas, ve kterém se střetne Bergisher HC s SC Magdenburg se hraje v sobotu od 17:40 a vysílá ho živě stanice NOVA Sport 1. Hráči Bergisheru bojují letos hlavně o svoje setrvání v nejvyšší německé soutěži. V lize jim totiž patří 15. místo s náskokem pouhý jeden bod od sestupových vod. Ani Magdenburg na tom není o mnoho lépe, a tak bude tento zápas stejně napínavý.


Zápas vysílá stanice NOVA Sport 1 v neděli od 14:55, všechna utkání komentuje Daniel Čurda.

NOVA Sport TN.cz