Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2017
Fotbal Reakce na video

Videorozhodčí při debutu hned uznal gól. Jak se vám novinka líbí?

Karel Hrubeš žádá o pomoc videorozhodčího
Zdroj: Profimedia
Karel Hrubeš žádá o pomoc videorozhodčího

Nejvyšší fotbalová liga v České republice má za sebou premiéru videorozhodčího. Ten byl za potřebí hned při první gólové situaci během 16. kola v utkání mezi Spartou a Mladou Boleslaví. Sudí Karel Hrubeš po konzultaci s ním branku uznal. Jak na to po zápase reagovali hráči? Jak se to líbí fanouškům? A co na to vy? Hlasovat můžete v anketě na konci článku.

Videorozhodčí ano, či ne? „Alespoň bude o nějakých věcech rozhodnuto spravedlivě,“ říkal po utkání Patrizio Stronati, obránce Mladé Boleslavi. „Vůbec jsme se na to nesoustředili. Snažili jsme se hlavně hrát náš fotbal. Od toho máme v týmu spíše vedoucí a trenéry,“ dodal devatenáctiletý brankář středočeského celku Martin Jedlička, pro kterého to byl vůbec první zápas v české nejvyšší soutěži.

 

 

Běžela dvanáctá minuta zápasů, Čivič pálil a právě Jedlička si míč srazil do brány. Videorozhodčí byl poprvé v české lize v akci. „Myslím, že pokud by nebylo video, celé by to bylo složitější. Je to podle mě lepší, že videorozhodčí máme,“ chválil si sparťanský zadák Eldar Čivič. „Viděl jsem jasně, že ten balon byl za čárou. Je ovšem jenom dobře, že to video začíná fungovat. Všem to zjednoduší ty situace,“ myslí si Ondřej Zahustel, obránce Sparty.

 

A reakce fanoušků? „Video pomůže v tom, že Plzni už nepůjde tak pomáhat a uměle vytvářet střelce, který dal tři góly z ofsajdu,“ píše v diskuzi jeden fanoušek Sparty. „Jak si schválně naplánovali, aby toho videorozhodčího využili,“ přidal vtipnou poznámku další příznivec sparťanského klubu, který narážel na to, že se přezkoumávala hned první gólová situace po nasazení videorozhodčího.

 

Anketa

Pomůže fotbalu videorozhodčí?

Hlasovalo 61 lidí.

lju TN.cz