Aktualizováno 10.5. 2016 12:17
anketa zbytečný zákrok

Zdroj: TV Nova

Ligový zápas Sparty s Libercem se pomalu chýlil ke svému konci, domácí vedli 3:0, bylo tedy dávno rozhodnuto. Přesto se záložník domácího celku Lukáš Vácha odhodlal k naprosto zbytečnému a surovému faulu, kterým pokazil jinak dobrý dojem z výkonu Sparty. Viděl jen žlutou, ale neměl by dostat dodatečný trest?

Vácha se na hřiště dostal deset minut před koncem, tedy v době, kdy bylo o vítězi dávno rozhodnuto. Sparťané vedli už od 51. minuty 3:0, o jejím hladkém vítězství nebylo pochyb. Když se ale v 87. minutě řítil hostující Slovan do nadějného brejku, Vácha si nebral servítky.

Anketa

Měl by Lukáš Vácha dostat dodatečný trest?

Hlasovalo 897 lidí.

Unikajícího Daniela Bartla mohl stáhnout za dres, nebo za stávajícího stavu možná mohl i nechat soupeře pokračovat. Vácha ale zareagoval po svém. Libereckého šikulu poslal zemi úderem rukou do krku! Tohle člen širšího kádru reprezentace přehnal, to je bez debat.

Sudí Hrubeš tento zákrok ohodnotil žlutou kartou, nicméně kdyby Vácha viděl v ruce rozhodčího kartu červené barvy, nikdo by se nemohl divit.

"Tohle patří do ringu a ne na fotbal. Jednoznačný úmysl zastavit nedovoleně hráče a ještě útokem na krk," napsal v diskuzi Vitezslav Zimak. "Absolutně bez zájmu hrát míč, navíc v situaci, která to nevyžadovala, za Váchou byli ještě jeho parťáci. On frajera nestíhal, tak po něm skočil a stáhl ho k zemi způsobem, jako by ho chtěl snad poskákat. Osobně jsem vlastně rád za tyhle primitivní výstupy LK, ač se totiž považuji za sparťana, tvrdím, že kdyby se na konci sezóny vyhlašovala také kategorie ,Propadák sezóny, , musí ji vyhrát Lukáš Vácha," přidal Janek Máčala.

Někteří fanoušci v diskuzích dokonce volají po tom, aby Vácha už nebyl nominován do reprezentace.