Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.4. 2017 18:21
Trest Švédská liga

VIDEO: Za tenhle faul měl jít do vězení. Teď už zná rozsudek!

Jakob Lilja
Zdroj: Profimedia

Jméno Jakob Lilja vám možná nic neřekne. Tento třiadvacetiletý švédský hokejista, který působí v Rögle, neřeší v těchto dnech play off ani svou hokejovou budoucnost, ale něco mnohem méně příjemného. Musel si totiž u soudu vyslechnout rozsudek za velmi zákeřný faul. Nakonec do vězení nepůjde, ale stejně obdržel za napadení nespecifikovaný podmíněný trest a tučnou pokutu.

Stalo se to už před dvěma roky, ale až teď se od soudu dozvěděl svůj trest. Švédský hokejista Jakob Lilja nejel opilý v autě, ani se nepopral v hospodě, jak byste možná mohli čekat, ale provinil se na ledě. Bylo to však za hranicí sportu a proto šel před klasický soud, který řeší trestné činy.

 

 

Nejprve ho disciplinární komise potrestala stopkou na šest zápasů, teď mu trest udělil nespecifikovaný podmíněný trest a pokutu ve výši 26 tisíc švédských korun, což je v přepočtu 73 tisíc Kč. Lilja však s verdiktem nesouhlasí a odvolal se. Incident se stal v březnu 2015 v utkání Rögle s Malmö. Obětí drsného zákroku byl Jens Olsson.

 

"U hokejistů se obecně počítá s tím, že souhlasí, že budou v rámci hokejových pravidel vystaveni fyzickým útokům. V tomto případě obviněný hráč zezadu a bez přítomnosti puku použil obě ruce k tomu, aby jinému hráči zasadil tvrdou ránu do nechráněného místa. Takový čin se vymyká všeobecnému souhlasu s fyzickými útoky, a proto je hráč vinen z napadení," uvedl soud v rozsudku.

 

lju TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.