Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.10. 2018 21:08
video Hrůzné záběry

VIDEO tragédie v Leicesteru. Pád vrtulníku zachytila kamera

Zdroj: TV Nova

Dva dny to trvalo, než se na internetu objevily první videozáznamy tragické nehody vrtulníku, ve kterém byl i majitel fotbalového klubu Leicester City. Pád zachytila průmyslová kamera.

Po sobotním zápase Leicesteru s West Hamem odlétal Vičaj Srivadtanapraphy vrtulníkem v barvách klubu do Londýna. Tak jako po každém domácím zápase. Tentokrát ale domů nedoletěl.

 

18

GALERIE: Hráči, rodina a fanoušci vzdali hold zesnulému majiteli klubu

Zdroj: Twitter

Hráči Leicesteru neskrývaly u pietního místa smutek

Hodnocení:


Vrtulník měl krátce po startu pravděpodobně problém s motorem a zřítil se na parkoviště vedle stadionu. Pád nepřežil nikdo z pěti lidí, kteří se nacházeli na palubě. A vše zachytila průmyslová kamera nedaleko místa zřícení.
 

Na záběrech jde vidět, jak stroj s thajským miliardářem vzlétá ze stadionu a na chvilku mizí ze záběru. Poté se už ve výkrutech řítí k zemi, kde dopadá na parkoviště a začíná hořet.


Příčina pádu zatím není známa. "Motor se zastavil a já slyšel, jako by se něco zadřelo nebo brousilo o sebe," sdělil fotograf zápasu s West Hamem (1:1) Ryan Brown, který byl svědkem osudového pádu. "Potom helikoptéra utichla, já se obrátil a viděl, jak se nekontrolovatelně točí a řítí k zemi. Následovala velká rána a velká ohnivá koule," dodal k tragické nehodě.

„Podařilo se nám získat data ze zařízení během nedělního odpoledne, které byly silně poškozeny žárem. Dnes je naši experti začínají zkoumat,“ vyjádřil se k nehodě letecký úřad. Vrak budou vyšetřovatelé na místě zkoumat minimálně do pátku.

 

hp TN.cz