Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.12. 2017 22:46
respekt upřímná slova

VIDEO: Velká Rosického zpověď. Tak Malý Mozart oznámil konec

Zdroj: TV Nova

Bývalý kapitán české reprezentace Tomáš Rosický v sedmatřiceti letech ukončil hráčskou kariéru. Trojnásobný vítěz ankety Fotbalista roku, který prošel angažmá ve Spartě, v Dortmundu a londýnském Arsenalu, to oznámil na středeční tiskové konferenci v Praze.

"Moje tělo dlouho říkalo, že už nechce pokračovat. Já to tahal vždy hlavou, i když to bylo i přes závit. Nyní mi ale vypnula i mysl a nemá cenu pokračovat. Teď už nemám na hřišti ani co nabídnout," řekl Rosický.


"Nemám žádný zdravotní problém, je to čistě mé rozhodnutí, přišel jsem na to, že to, co bych chtěl nabídnout, už nemohu,"
dodal.


V národním týmu debutoval v roce 2000 a v roce 2006 se stal kapitánem. Poslední utkání odehrál na Euru 2016 ve Francii proti Chorvatsku. Na kontě má 23 gólů ve 105 utkáních, přičemž více zápasů odehráli jen Karel Poborský a Petr Čech.


"Určitě mohu být pyšný na to, že i přes ty mé zdravotní trable jsem dokázal odehrát přes sto zápasů za reprezentaci. Kdykoli jsem mohl, tak jsem přijel rád. Vyzdvihnout jeden moment je těžké, protože jich bylo spousta. Ale mrzí mě, že jsme nevyhráli EURO 2004, protože ten tým tehdy na to měl,"
řekl Rosický.

 

Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TV Nova TN.cz