Publikováno 29. 3. 2018
Zlatá jízda Unikátní video

VIDEO: Proč získala Ledecká zlatou ve sjezdu? Zde je odpověď!

Ledecká a Veithová
Zdroj: profimedia.cz

I když už od olympijských her v Pchjongčchangu uplynul nějaký ten pátek, fantastický úspěch dvojnásobně zlaté Ester Ledecké je pořád v živé paměti. Svět uhranula hlavně nečekaným vítězstvím v superobřím slalomu, kde Rakušanku Annu Veithovou předčila o jednu jedinou setinu vteřinu. Teď uvidíte proč!

Že Ledecká získá zlato ve své nejsilnější disciplíně, paralelním slalomu na snowboardu, se tak nějak čekalo. Že ale zvítězí i v super G, to byla jedna z největších senzací v historii zimních olympiád! Navíc ještě umocněná tím, že náskok zlaté Ledecké na stříbrnou Veithovou byla pouhá setina vteřiny!
 Mezinárodní olympijský výbor nyní zveřejnil na svém Twitteru zajímavé video, které upravil tak, že v něm jsou vidět jízdy obou závodnic. Fanoušci tak mohou názorně porovnat rozdíly v jejich jízdách a vidět, která z nich si vedla lépe v určitých pasážích tratě.

Z českého pohledu je však stejně nejkrásnější až záběr v cíli, kde se Veithová zajíkala radostí, zatímco Ledecká o chvíli později evidentně vůbec nchápala, co právě dokázala...

fre TN.cz