Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.12. 2017 11:33
to snad ne vrchol arogance

VIDEO: Prevíti z Česka? Hokejoví junioři pálili na vyděšeného ledaře

Čeští hokejisté střílí na bezbranného ledaře v Buffalu
Zdroj: tsn.ca
Čeští hokejisté střílí na bezbranného ledaře v Buffalu

Čeští hokejoví mladíci si na mistrovství světa juniorů uřízli pořádnou ostudu. Arogantní chování některých hráčů týmu před zápasem se Švédy je tématem diskusí. Jen málo chybělo, aby ledař arény v Buffalu utrpěl pořádnou újmu po ráně pukem.

Je to vlastně takový přezápasový rituál. Když hokejisté vyjedou z šatny na led, nabruslí před prázdnou bránu a zkouší střelu. Všechno by bylo v pořádku, kdyby v brance ještě neklečel ledař arény, který spravoval ukotvení branky.


Pravda, asi už v dané chvíli neměl na ledě být, ale žádný rozumný člověk by asi nestřílel na bránu, ve které klečí bezbranný člověk bez masky i chráničů.


Přesto přiletěla rána od Ostapa Safina, který solidně mířil do horní poloviny branky a jen snad o 30 centimetrů minul ledařovu hlavu.


A ač se pak chlapík zkoušel skrýt za bránu, kterou dokonce i otočil, přišla další rána, tentokrát naštěstí jen do boční sítě… Palba ustala až ve chvíli, kdy se do brankoviště postavil výjimečný talent Martin Nečas, který dal svým spoluhráčům najevo, že tohle opravdu bylo přes čáru. Zadák Ondřej Vála se pak pracovníkovi z arény přijel omluvit.


Nakonec ale ledař stejně ránu pukem schytal a to těsně předtím, než opustil arénu na druhé straně u švédského týmu. Trefil ho totiž odražený puk v rohu hřiště. Logicky pak za sebou zlostně zabouchl mantinely. Musely to být chvíle hrůzy, a navíc to opravdu muselo bolet.

ram TN.cz