Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 2.4. 2016 13:57
nova sport turnaj v miami

Byl na kolenou, pak si se soupeřem pohrál. 'Djoker' je ve finále!

Novak Djokovič
Zdroj: profimedia.cz
Novak Djokovič

Tenista Novak Djokovič je k nezastavení! Světová jednička potvrzuje výtečnou formu i na prestižním turnaji v Miami, kde si zahraje o třetí titul v řadě. V semifinále si poradil s Belgičanem Davide Goffinem. Ten měl velkou šanci boj o postup do finále pořádně zdramatizovat, ale na fenomenálního Srba si nepřišel.

Úvodní set nabídl vyrovnanou bitvu, která dospěla až do tie-breaku. V něm se mohl Goffin za stavu 4:4 dostat do vedení a udělat krok zisku sady, jenže místo chladnokrevného zakončení výměny předvedl nepovedenou smeč, kterou Djokovič šikovně odvrátil a poté si se svým soupeře na kurtu doslova pohrál. Výměnu, kterou už možná sám Srb považoval za ztracenou, nakonec získal.


Kdyby Goffin míček získal, dostal by se do vedení 5:4 a následně by měl k dispozici dva servisy... Takhle ale vedl Djokovič, jenž zkrácenou hru nakonec vyhrál 7:5.

 


Ve druhém setu už první hráč světa na kurtu dominoval. Rozhodující se stala sedmá hra, v níž osmadvacetiletý Djokovič sebral svému o tři mladšímu soupeři podání a po dvou hodinách a šesti minutách proměnil prví mečbol.

David Goffin a Novak Djokovič
Zdroj: profimedia.cz David Goffin a Novak Djokovič


O zlatý hattrick si Djokovič v Miami zahraje s Japoncem Keiem Nišikorim, který porazil ve dvou setech Australan Nicka Kyrgiose. A hvězdný srbský tenista bude mít obzvlášť velkou motivaci.


Přemožitel Tomáše Berdycha ve čtvrtfinále bude totiž usilovat o rekordní 28. titul z turnajů Masters! A vy můžete být u toho. Přímý přenos finále turnaje v Miami sledujte od 19:05 na NOVA Sport 2!
 

pha TN.cz