Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2017 11:57
štěstí mohlo to skončit hůř

VIDEO: Náraz, děsivé salto! Český jezdec přežil pád na ostrovu smrti

Ten závod je jako ruská ruleta. pro motocyklové jezdce je výzvou, ale každoročně riskují životy. Smutná listina čítá přes 250 mrtvých závodníků. A hodně nepříjemný pád měl o víkendu i český borec Kamil Holán.

Holán se nevešel do pravotočivé zatáčky a v obrovské rychlosti zavadil o plot vedle silnice. Náraz ho katapultoval do vzduchu, udělal salto, ale naštěstí z incidentu vyvázl jen s odřeninami. "Byla to noc beze spánku. Já byl bolavej a vůbec nevěděl, co a jak," sdělil svým fanouškům na facebooku a zároveň poděkoval svému týmu.


"Jsem rád, že mám dnes dobré zprávy. I přes nezdary jsem se nakonec kvalifikoval do všech pěti závodů. Za to děkuju strašně moc mým mechaniků. Bez pomoci týmu Optimark Road Racing Team bychom to ale nezvládli. Tihle kluci neváhali rozebrat vlastní #R6, aby nám pomohli. Ti kluci udělali zázrak na počkání," dodal a dokumentoval, v jaké atmosféře sounáležitosti se na ostrově Man jezdí.
Práce na obnově motocyklu Kamila Holána
Zdroj: facebook Práce na obnově motocyklu Kamila Holána

Holan pak v neděli i v pondělí v závodech obsadil velmi slušné 25. místo.

V úterý pak ale stejně jako všichni fandové a závodníci musel přijmout smutnou zprávu. Po nehodě se svou litrovou kawasaki na Greeba Castle zemřel v závodu superbiků Davey Lambert a stal se 253. obětí šíleného závodu motorkářů, kde se prostě jezdí bez limitu.

 

 

ram TN.cz