Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 4. 2017
direkt kličkova rána

VIDEO: Jak šel Joshua k zemi! Poprvé poznal, co je počítání

Zdroj: Nova Sport

Fanoušci boxu možná ani nedoufali v tak krásný zápas. A i když byl Vladimir Kličko v duelu s Anthony Joshuou outsiderem, chybělo jen málo, aby mohl slavit. O okamžicích 6. kola se ještě bude dlouho mluvit. Joshua šel poprvé v kariéře k zemi a byl počítán!

Byla to dlouho vyčkávaná, až pátém kole se Joshua odhodlal k nástupu, ale zřejmě ho přehnal. Zničehonic na něm byla vidět absence sil, lapal po dechu. A v šestém kole tak zkušený Kličko přišel s tvrdým direktem.


Po ráně zadní pravé ruky šel Joshua do kolen. Poprvé v kariéře tak poznal, jaké to je být počítán. "Byl jsem kousek od vítězství, ale promeškal jsem to. Příliš dlouho mi trvalo, než jsem zasadil ty správné údery, a on se vzpamatoval," litoval Kličko.

Joshua vs. Kličko
Zdroj: Twitter Joshua vs. Kličko

Joshua ale těžkou chvíli ustál a souboj v dalších kolech pokračoval spíše vyrovnaně. "Dneska tu boxovali dva gentlemani, oba jsme ze sebe vydali maximum a vyhrál ten lepší," prohlásil Kličko, který absolvoval první duel od nečekané porážky s Furym před 17 měsíci.


V případě vítězství se mohl stát pátým boxerem, který získá titul mistra světa těžké váhy potřetí v kariéře. Dokázali to jen Muhammad Ali, Lennox Lewis, Evander Holyfield a Kličkův bratr Vitalij. Vladimir k nim ale nepřibyl. "Škoda, že jsem to nedokázal. Anthony byl zkrátka lepší, zaslouží respekt," uvedl Kličko.

Anthony Joshua porazil Vladimira Klička
Zdroj: Profimedia Anthony Joshua porazil Vladimira Klička

Joshua tak vyhrál i 19. zápas v profesionálním ringu a ani tentokrát neboxoval po celou vypsanou délku, byť šlo o jeho nejdelší duel v kariéře.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Polonahá Hayden Panettiere: Na tohle tělo nalákala boxera Klička

VIDEO: Zní to jako hloupost, ale... Tenhle klokan opravdu umí boxovat v ringu!

ram Nova Sport