Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.10. 2017 11:32
tiskovka trenérovy patálie

VIDEO: Jak se Starmaccioni hájil? Otázce na titul se vyhnul

Zdroj: TV Nova

Po další prohře je fotbalová Sparta zřejmě už bez nadějí na mistrovský titul. Na Letné nechala všechny body Viktorii Plzeň a i když výkon týmu nebyl špatný, opět nedala gól. Andrea Stramaccioni na pozápasové tiskovce svůj tým hájil a

Jak je to tedy s plánem, získat mistrovský titul? Zdá se, že už i samotný italský trenér přehodnocuje plány. „Bude to velmi obtížné, když ztrácíme patnáct bodů po třetině ligy. Náš cíl je vrátit se zpět na špičku tabulky mezi dva nejlepší týmy a zajistit si účast v kvalifikaci o Ligu mistrů,“ sdělil. Jenže i na druhou příčku je nyní velká ztráta. Slavia má náskok 7 bodů.

Anketa

Měl by Andrea Stramaccioni dál zůstat trenérem Sparty?

Hlasovalo 59 lidí.
Stramaccioni se však opřel i do výkonu rozhodčích. Údajně ho nebolela neodpískaná penalta, nebo odmávání těsného ofsajdu. Mluvil o tom, že tým jako Sparta by měl mít respekt větší, než nováček ligy.

„Nechci hovořit o epizodách, ale o celkovém přístupu a chybějícím respektu k top klubu jako je Sparta. Sami jste viděli, že třikrát byl ostře faulován Rosický po příchodu na trávník, každý si zasloužil žlutou kartu, Hejda ostře fauloval čtyřikrát, ale žlutou kartu dostal až v sedmdesáté minutě. Nejsme Benevento, ale jsme Sparta. Rosický, který má pozici jako Totti v Itálii, pokud je třikrát čtyřikrát faulován, protože jinak jej nelze zastavit, tak tam nevidím žádný respekt."


Svůj konec na Letné Stramaccioni ani po další prohře nepřipouští. „S majitelem jsem mluvil dnes, včera a možná s ním budu mluvit i zítra. Jsem profesionál a stoprocentně mě zajímá pouze fotbal. Pan Křetinský vyjádřil potěšení k vystoupení týmu v dnešním utkání,“ sdělil jen.
Další zápas hraje v sobotu Sparta v Jablonci.

ram TN.cz