Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.4. 2017 22:56
oslavy tohle je velké

VIDEO: Hokejové Brno v euforii! Takhle se slaví titul po 51 letech

Zdroj: Nova Sport

V ulicích Brna propukly obrovské oslavy. A ve městě k tomu je určitě důvod. Kometa totiž vyhrála i čtvrtý finálový zápas nad Libercem a po 51 letech získala mistrovský hokejový titul.

V jihomoravské metropoli se dlouho nepůjde spát. A nejen to, slavit se dost možná bude několik dalších dní. Aby také ne, zisk titulu po více než půl století, to už je pořádná záminka k oslavám.
 

Našli se dnes v ulicích Brna i tací, kteří si pamatují mistrovský titul ze sezóny 1965/66. "Já jsem ho zažil! Já jsem ho před jednapadesáti rokama zažil! Kometa je nejlepší! " nadšeně burácel jeden z mnoha fanoušků oděných do modro-bílých klubových barev, kteří takřka doslova zaplavili Brno.
 

"Co víc si přát? Jsme mistři...Co víc si přát?" nenacházel slova další z příznivců brněnských hokejistů."Je to tam! Konečně po jednapadesáti letech," připomněl i mladík v dresu ono magické číslo.

Tenkrát, v únoru 1966, Kometa udělala rozhodující krok na kladenském ledě, kde vyhrála 4:2. Dvakrát se trefil Vlastimil Bubník, po gólu přidali Scheuer a Mašláň. Pod trenérskou taktovkou kouče Bouzka ae hrála celá řada dalších hokejových legend.
 

Na další titul se čekalo hodně dlouho. A těch, kdo se o to zasloužili, je opět celá řada, bylo by nespravedlivé někoho vynechat. Titul je o to sladší, že se Kometě zdaleka celou sezónu nedařilo. Přišla krize, ale klub se dokázal zvednout. V lednu pak přišel ze Záhřebu Jakub Krejčík a to byla trefa do černého, což se ukázalo především právě v play off, v němž byl z brněnských hráčů nejproduktivnější.
 

Kometa Brno
Zdroj: Profimedia

Sečteno a podtrženo, v Brně se slaví, nad městem se rozzářil ohňostroj, pokřik "Mistři! Mistři!" zní ulicemi a ještě dlouho znít bude.

TN.cz