Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2017 14:59
video pořádné štěstí

VIDEO: Hazard na MS. Stíhačka sestřelila lanovku s kamerou!

Stíhačky na MS ve Svatém Mořici
Zdroj: Bild.de
Stíhačky na MS ve Svatém Mořici

Jsou věci, nad kterými zůstává rozum stát. Jen kousek chyběl k tragédii na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. Při exhibičním přeletu stíhaček nad dějištěm šampionátu v St. Moritz přeťalo jedno z letadel lanovou konstrukci, nesoucí kameru, která následně spadla do prostoru cíle.

Jak informuje web deníku Bild, letadlo skupiny PC-7 Team švýcarského letectva přerušilo závěsné lano od kamery. Ta pak z velké výšky spadla do oblasti cíle. Naštěstí nespadla mezi lidi a tak nikdo nebyl zraněn.


Kvůli incidentu byl přerušen závod a druhé kolo začalo s půlhodinovým zpožděním. "Je to brutální příběh a měli jsme obrovské štěstí, že se nikomu nic nestalo," ulevil si ředitel závodu Markus Waldner.


V Alpách nejde o první případ sestřelení konstrukcí lanovek stíhačkami. Největší tragédie se stala v italském Cavalese v roce 1998, kdy se pilot Richard Ashby z letecké základny v Avalese bavil tím, že podlétával lanovky. Bohužel se svým strojem Grumman EA-6 Prowler přeťal lano a zavinil smrt 20 lidí, kteří cestovali v kabince.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

NESKUTEČNÝ HAZARD: Dívka toužila uběhnout maraton! To, co pro to udělala, rozum nebere

Bild TN.cz