Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.12. 2017 20:09
fotbal Nechutný rasismus

Fotbalista rasisticky urážel Asiata a schytal tvrdý trest. VIDEO

Rasistické gesto fotbalisty
Zdroj: AP

Že to fotbalový svět myslí s bojem proti rasismu fakt vážně, dokládá i čerstvá kauza KolumBijce Edwina Cardony. Kvůli jeho rasistickým gestům na adresu jihokorejského soupeře byl potrestán pětizápasovým zákazem startu za národní tým. Co vlastně provedl?

Šlo o přátelský zápas, na který by se za normálních okolností nejspíš rychle zapomnělo. To by se ale Kolumbijec Edwin Cardona nesměl zachovat jako fotbalový primitiv.

Při drobné potyčce mezi hráči obou týmů si zničehonic přiložil prsty k očím a posměšně je roztáhl, čímž trapně připomínal asijský původ soupeře.
"Nemělo to znamenat, že bych nerespektoval někoho, zemi nebo rasu. A pokud se někdo přesto cítí pohoršený nebo si to takto vyložil, omlouvám se," uvedl pak Kolumbijec v prohlášení. Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA tím však neobměkčil.

Ta mu vyměřila flastr na pět reprezentačních zápasů, které si pětadvacetiletý Cardona ale může odpykat v přípravných utkáních. Pro mistrovství světa 2018 v Rusku by tak měl být trenérům plně k dispozici.

fre TN.cz