Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.11. 2017 18:38
zázrak neuvěřitelná story

Děsivé zranění fotbalové hvězdy: Tetování muselo pomoci achilovce

Santi Cazorla
Zdroj: marca.com
Santi Cazorla

Hráč Arsenalu Santi Cazorla je více než rok bez fotbalu, ale přesto může být vlastně rád. Do zraněné nohy se mu dostala sněť a reálně hrozilo, že přijde o nohu. O svém trápení promluvil do médií a ukázal snímky operované achilovy šlachy.

Arséne Wenger přiblížil novinářům na tiskové konferenci obrovské zdravotní trápení španělského špílmachra v posledních měsících. V říjnovém utkání s bulharským Ludogorcem Cazorlu jeden ze soupeřů nakopl do achillovky a byl ihned střídán. „Nejdříve si stěžoval na bolest a odtud to s ním šlo z kopce,“ řekl francouzský trenér.


Kluboví doktoři byli nejdříve přesvědčeni, že jde o relativně lehké potíže a hráče zrazovali od operace, která se ale ukázala být nezbytnou.
Santi Cazorla a jeho achilovka s tetováním
Zdroj: marca.com Santi Cazorla a jeho achilovka s tetováním

Nakonec musel pod nůž celkem osmkrát! „Doktor mě prohlédl a zjistil, že mám v noze velkou infekci, která poničila mou patní kost a požrala osm centimetrů achilovy šlachy,“ řekl deníku Marca samotný hráč. „Řekli mi, že pokud budu ještě schopen chodit se svým synem po zahradě, tak budu rád,“ dodal v rozhovoru. Reálně mu hrozila amputace dolní končetiny.

V létě se tak začalo hovořit o možném konci jeho kariéry. Není překvapivé, že samotný Cazorla několikrát začal pochybovat o své budoucnosti. Teď se ale zdá, že by se mohl k profesionálnímu fotbalu vrátit, nemá ale nic jistého. Na otázku novináře, zdali existují pochybnosti o jeho návratu, Wenger odvětil: „Já jen doufám, že se budete plést.“
Santi Cazorla
Zdroj: profimedia.cz

Dokumentací o tom, jak lékaři zachraňovali Cazorlovu nohu po operaci, je videoreportáž deníku Marca. Fotbalista společně s lékaři ukazuje část odebrané kůže z levého předloktí. Ta je pak přišitá k achilovce.

tce TN.cz