Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.8. 2017 14:16
vítězná taktika zápas století

Tito bojovníci porazili McGregora! Všichni stejnou taktikou! VIDEA

Conor McGregor se váží před zápasem s Floydem Mayweatherem
Zdroj: Profimedia
Conor McGregor se váží před zápasem s Floydem Mayweatherem

Celý svět řeší boxerský zápas mezi irským MMA bojovníkem Conorem McGregorem a americkým legendárním boxerem Floydem Mayweatherem. Zatímco americký rohovník je neporažen, Ir v kleci zakusil pocit z porážky už třikrát. Kdo jsou muži, kteří irskou legendu MMA dokázali dostat?

Na světě jsou tři lidé, kteří Conora McGregora dokázali v kleci pro smíšená bojová umění porazit. Jedná se o tyto tři muže – litevského bijce Artemije Sitenkova, Conorova krajana Josepha Duffyho a amerického zápasníka Natea Diaze. Kromě porážky právě s Diazem už pod hlavičkou UFC nasbíral Conor dva záporné body do svého zápasového záznamu na samém začátku své úctyhodné kariéry. Všechny porážky nasbíral McGregor poté, co ho soupeři pokořili v boji na zemi. V postoji se to zatím nikomu nepodařilo.

 

Všechno o očekáváném zápasu McGregor vs. Mayweather najdete zde.

 

Litevec Artemij Sitenkov byl teprve třetím soupeřem Conora McGregora v jeho kariéře ultimátního zápasníka. V rámci galavečera Cage of Truth v irském Dublinu 28. června 2008 McGregor prohrál v prvním kole zápasu po páčení kolene. Pro McGregora to byl velký budíček, protože do té doby v podstatě netrénoval brazilské jiu-jitsu, které se právě na různá držení, škrcení a boj na zemi, specializuje. Kdo v dnešní době toto umění neovládá, nemá mezi elitou MMA velkou šanci se prosadit.

 

Zápas Conor McGregor vs. Artemij Sitenkov

 

 

Druhou porážku ve své kariéře Conor utrpěl v 27. listopadu 2010 v irském Corku v rámci galavečera Cage Warriors 39: The Uprising. Tam ho porazil jeho krajan Joseph Duffy. A opět to bylo při boji na zemi. Conor nezvládl v prvním kole ubránit svou ruku a soupeř vyhrál díky škrcení právě přes ruku (tzv. "arm triangle choke").

 

Zápas Conor McGregor vs. Joseph Duffy

 

Poté ale přišly pro Conora zlaté časy, kdy zaznamenal 15 vítězství v řadě. Na konci této série už byl McGregor držitelem pásů mistra světa UFC ve dvou různých váhových kategoriích (porazil šampiony José Alda a Eddieho Alvareze), což dokázal v UFC jako první bojovník v historii.

 

Kdo vyhraje zápas století? Hlasujte zde!

 

Jako dvojnásobný šampion nastoupil McGregor 5. března 2016 proti americkému zápasníkovi Nateu Diazovi. Souboj byl už před svým začátkem hodně vyhecovaný, oba sportovci se stihli mnohokrát urazit a často nebylo daleko od rvačky dokonce mimo klec. V samotném zápase měl pak navrch postavou větší Nate Diaz, který dokázal McGregorovi ve druhém kole nasadit škrcení zezadu a irský šampion musel odklepat. Okamžitě se ale rozhodl, že musí mít odvetu, kterou o několik měsíců později vyhrál jednomyslným rozhodnutím na body.

 

Zápas Conor McGregor vs. Nate Diaz

 

Conor McGregor nikdy nebyl knockoutován a většinu svých vítězství si zajistil tím, že své soupeře poslal k zemi svou pověstnou tvrdou levačkou, která nahání strach mnoha bojovníkům. Jestli dokáže levou rukou uspat i nejlepšího boxera historie, se dozvíme už v neděli brzy ráno.

 

Zápas století, jak ho často fanoušci nazývají, se uskuteční v neděli 27. srpna v americkém Las Vegas a díky stanici Nova Sport 1 a Voyo můžete tento velkolepý zápas sledovat také! Galavečer začíná v 1 hodinu ráno a hlavní zápas by měl přijít na řadu okolo 5:30.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE SUMA: Kolik vydělají McGregor a Mayweather na zápase tisíciletí? Z toho se orosíte!

Hvězda MMA Conor McGregor ukázal fotku narozeného syna. Vzhled miminka překvapí!

hru TN.cz