Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.6. 2017 17:05
OH 2012 satisfakce

Nová olympijská medaile pro Česko! Oštěpař Veselý má bronz

Vitezslav Vesely
Zdroj: profimedia.cz

Na ostravské Zlaté tretře sice ještě nezávodil, na krku už mu ale visí medaile. Český oštěpař se totiž stal oficiálně držitelem bronzového cenného kovu z olympiády před v Londýně. Za doping byl totiž diskvalifikován Ukrajine Oleksandr Pjatnica. Jeho druhé místo tak zaujal finský závodník Antti Ruuskanen a bronz si tak do sbírky přidá Veselý a zároveň rozšíří české statistiky na jedenáct cenných kovů z londýnské olympiády před 5 lety.

34letý český reprezentant v hodu oštěpem se stal držitelem bronzové medaile z olympiády v Londýně. Ano, na konci června neolympijského roku, získal do sbírky vůbec svůj první cenný kov z největší atletické akce.


Psal se rok 2012 a letní olympijské hry hostilo hlavní město Velké Británie Londýn. Veselého oštěp se v kvalifikaci zabodl do země ve vzdálenosti šokujících něco málo přes 88 metrů, ale v samotném závodě to tak slavné nebylo. 83,34 metrů stačilo pouze na čtvrté místo, i když bylo pouze 78 centimetrů od stupňů vítězů. Nakonec na ně ale stejně vystoupá.

Vítězslav Veselý
Zdroj: ČTK/AP Vítězslav Veselý


„Jel jsem tam s nejvyššími ambicemi, byl jsem dobře připravený. V tom finále to ale nebyl můj den. Bylo jedno, jestli jsem byl sedmý nebo čtvrtý, já jsem toužil po medaili, takže jsem byl zklamaný. Teď ale vidím, že se vyplatilo bojovat až do posledního pokusu, kterým jsem to tehdy hodil,“ vzpomíná Veselý na onu olympiádu.


Veselý tak rozšířil českou olympijskou sbírku medailí, už jich má celkem 11. Čtyři zlata, tři stříbra a čtyři bronzové medaile!

dm TN.cz