Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.9. 2017 14:35
davis cup světová skupina

Veselý roli jedničky nezvládl, sestup bude odvracet Lukáš Rosol

Jiří Veselý
Zdroj: Profimedia
Jiří Veselý

Čeští tenisté si zavařili. Zápas baráže v Davis cupu vypadal po úvodních dvouhrách nadějně. Jenže po ztracené čtyřhře přišla i prohra české jedničky. Jiří Veselý podlehl Robinovi Haasemu 1:3 na sety a průběžný stav duelu s Nizozemskem je 2:2.

O tom, zda se Česko udrží ve Světové skupině prestižní týmové soutěže, rozhodne poslední duel mezi domáím Thiemo De Bakkerem a Lukášem Rosolem.

V pátečních dvouhrách zdolal Veselý 408. hráče světa De Bakkera 4:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:3 a Rosol Haaseho 6:7, 6:3, 6:2, 3:6 a 7:5. V sobotu Nizozemci snížili, Roman Jebavý a Adam Pavlásek prohráli ve čtyřhře s domácím párem Haase, Matwe Middelkoop 6:4, 4:6, 6:7 a 4:6.

Jen ve druhém setu dovolil Haase Veselému pomyslet na výhru. Český hráč využil soupeřovy slabší chvilky, ale jinak určoval tempo domácí tenista. Především na servisu byl Nizozemec silný a v první, třetí ani čtvrté sadě Veselému nepovolil brejkbol.

Veselého navíc v důležitých momentech zradil forhend. Po chybách z tohoto úderu přišel o podání ve třetí sadě a stejný důvod měl i brejk Haaseho ve čtvrtém dějství. V koncovce odvrátil Veselý dva mečboly, ale při třetím už byl soupeř neomylný.

V Nizozemsku jsou tenisté bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, bývalých opor týmu, kteří se zasloužili o triumfy v soutěži v letech 2012 a 2013. Ze Světové skupiny Češi sestoupili jen jednou, po domácí prohře s Německem v roce 2005. Naposledy baráž zvládli i díky Veselému předloni v Indii.

ram TN.cz