Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.4. 2017 10:05
zvířecí láska stále spolu

Láska až za hrob: Papoušek sedává tam, kde Scarponi zemřel

Michele Scarponi a papoušek Frankie
Zdroj: Twitter

Italská cyklistika přišla v sobotu o jednu ze svých největších postav. Ve věku 37 let zahynul po srážce s dodávkou jezdec stáje Astana Michele Scarponi. Tragédie zasáhla pochopitelně nejvíce jeho rodinu, nejbližší přátele, ale i věrného zvířecího kamaráda papouščí samičku Frankie, kterou Scarponi vozil na helmě a legrační videa pak postoval na instagramu. Papoušek teď sedává na značce u křižovatky, kde cyklista vydechl naposledy.

V cyklistickém pelotonu byste jen těžko hledali člověka, který by se častěji usmíval. Táta dvou dětí, výborný cyklista, ale hlavně skvělý kamarád, shodují se cyklisté i fanoušci.

 

 

Scarponi bavil své fanoušky mimojiné i díky papouškovi, který se mu během jízdy v městečku Fillotrano usadil na helmě, nebo letěl vedle něj. Videa jejich dialogů se staly na internetu hitem.

 

 

FRANKJE #frankje #animals #training

Příspěvek sdílený Michele Scarponi (@michele.scarponi),

 

Bohužel stačila jediná nepozornost řidiče dodávky na křižovatce a vítěz Gira z roku 2011 po srážce zemřel. Frankie už tak svému člověčímu příteli nikdy na helmu nesedne. Jakoby ho ale na místě, kde Scarponiho život skončil, stále viděla a tak sedává na značce. Přímo tam, kam lidé nosí květiny a zapalují svíčky.

mm TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.